Garā pusstundu trijstūra sestdiena

Sākšu ar paziņojumu – tā kā patlaban mana dzīve šeit patlaban ir pārsvarā “bibliotēciski neinteresanta”, tad, iespējams, nerakstīšu katru dienu, bet gan tad, kad kaut kas būs izdarīts, noticis vai sakrājies.

Un vispār tas paziņojums bija tieši piektdienas sakarā – nu nekā īpaša par to ko uzrakstīt nav – istabiņa, bibliotēka un kāda ēšana (un arī nekā interesanta)… Par tādām dienām tad turpmāk īpaši nerakstīšu.

Sestdienu sev sarūpēju mazliet interesantāku (ne velti ieraksta nosaukums arī izdevās feins 🙂 ). Bet sākās viss ar to, ka pārliekā sēdēšana bibliotēkā pat man ir apnikusi un tālab, kaut man tagad laikam ir pieeja arī “svētdienu zālei”, nolēmu to nepārbaudīt un šajā nedēļas nogalē bibliotēkai pat tuvumā nerādīties. Nu ir sestdienas vakars – pagaidām izdodas.

Tā kā joprojām ideju tālākiem piedzīvojumiem nav un ledusskapis rādīja, ka derētu tirgus apmeklējums, sāku domāt par maršrutu. Nolēmu, ka ar tirgu vien būs par maz staigāts un diena arī gara, jāpiedomā klāt vēl kaut kas. Vienudien biju iegājusi pilsētas centra iepirkšanās centrā. Sajūta kā puspamestā mauzolejā – patumšs, nolaists, tukšu vietu vairāk kā aizņemtu, tas kas ir pārsvarā nekādu uzticību neraisa… Nu jā, laikam jau mūsdienās lielajiem centra veikaliem nav viegli. Izskatās, ka te arī ir pazīstama “Vecrīgas problēma” (skaistās centra ēkas aizņem ofisi un kas tik ne vēl, cilvēki te īpaši nedzīvo) un pie tam plašākā teritorijā, arī jaukie parki klientus diez ko negādā. Biju dzirdējusi, ka galvenā iepirkšanās vieta ir Iulius Mall. Paskatījos GoogleMaps – pusstundas gājiens un sapratu, ka tas man der. Lielas vajadzības iepirkties patlaban vēl nav, īstais brīdis doties apskatīties kas un kā. Turpinot skatīties kartē, izrādījās, ka ir ērti “pieejamas” vēl 2 pusstundas un maršruts kopā veido glītu trijstūri: no iepirkšanās centra ir apmēram pusstunda (pa nebijušu maršrutu) jāiet līdz tirgum un no tirgus līdz manai istabiņai arī orientējoši pusstunda. Tātad – teorētiski pusotras stundas gājiens plus uzkavēšanās šur vai tur pēc pašas ieskatiem.

Izgāju mazliet pēc desmitiem, atgriezos ap pusčetriem, apsēdusies biju kādas 7 minūtes (parciņā ēnā uzēst svaigi pirktos ķiršus). Nu re, tāpēc arī nosaukums tāds. Bet bija labi (ka karsti, tas jau te ir un būs normāli un Latvijā arī, cik redzu no ziņām, patlaban ir apmēram tāpat).

iulius mallLielāko daļu “liekā” laika, protams, pavadīju iepirkšanās centrā, nopērkot pavisam maz un gandrīz vai smieklīgas, bet vajadzīgas  lietas. Piemēram, no milzīgā Auchan iznācu ar dušas želeju un švammi. Visu to H&M, C&A… Un vēl nezinkādo līdzīgo “pārbaudes” rezultāts – viena maza viegla blūzīte karstajām dienām. Bet vispār šis ir salīdzināms ar mūsu Alfu vai Spici – mazāks nav noteikti, ģeogrāfijas pirmajās reizē absolūti neizprotama… Vairāk ir vienīgi āra terašu ar kafejnīcām, protams, gan Starbucks, gan citi lielie zīmoli ir pārstāvēti. Protams, gaiss bija kondicionēts un tas nemaz nevilināja  doties ātrāk tālāk.

Tā kā biju gan rūpīgi karti iepriekš paskatījusies, gan līdzi paņēmusi, ar ģeogrāfiju problēmu šoreiz nebija. Tirgū ar prieku redzēju, ka parādās arī vietējie persiki un nektarīni, kamēr aprikozēm, tomātiem un citām nu jau pilnā sparā ražojošām kultūrām cenas iet uz leju. Ķirši, kā izskatās, iet uz beigām. Nezinu vai šajā reizē tikšu pie iespējas kaut ko no garšīgajiem ēst tieši no koka, bet tieši no tirgus  arī garšo labi. 🙂 Kaut gan – kaut ko “tieši no koka” tomēr dabūju – kazenes sāk gatavoties (vēl gan paskābas) un vienos ceļmalas džunglīšos es pret to kārdinājumu nenoturējos. Iepriekš šur tur gadījies redzēt uz ceļa nobirušas gatavas dzeltenās un sārtās Kaukāza plūmītes (nosaukums “aličas” man dikti nepatīk) un pat zīdkoka ogas, bet tās vietas nav bijušas pacelšanai piemērotas.

Atgriežoties, protams, duša un visu mugurā bijušo drēbju mazgāšana. Tad aprikozes un neliela slinkošana. Vakariņās izdomāju aiziet uz vienu no sev vistuvākajām kafejnīcām, bet diezgan ātri dabūju mukt projām – wi-fi un terase ir, bet tā atrodas ēku ielokā – tāds bezgaiss un karstums pat vēl astoņos vakarā! Būs turpmāk jāmeklē caurvējainākas vietas.

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s