Amerika 2021

Tas sākās maijā ar RSU mājaslapā publicētu ziņu, ka interesenti var pieteikties starpdisciplinārai informācijas tehnoloģiju izcilības programmai pasaules vadošajā universitātē – ASV Ņujorkas štata Bufalo Universitātē (University at Buffalo, State University of New York, USA). Un, protams, tā jau nebūtu es, ja mani šāda iespēja neinteresētu. 🙂

Pieteicos, mana – Starptautiskā biznesa un ekonomikas katedra – ideju atbalstīja, RSU administrācija arī un mans ceļš uz Ameriku teorētiski bija vaļā. Vēl tikai tādi “sīkumi” kā dažādu nepieciešamo “papīru” (nu labi, šobrīd jau mazāk tieši papīra formā, vairāk “informācijas”) vākšana un apkopošana sākās un patlaban – 2.augustā jūtos šim procesam varbūt apmēram ap vidu un cīnos uz priekšu.

Kā tas viss būs? Tad jau redzēs, bet “sausie fakti” ir šādi: augusta beigās (precīzs datums vēl nav zināms) uz ASV dodas grupiņa augstskolu pārstāvju (22), uz rudens semestri iegūst studenta statusu Bufalo universitātē, apgūst un sekmīgi nokārto 5 studiju kursus (daļēji mūsu pašu izvēlētus, daļēji – programmas noteiktus). Īsi pirms Ziemassvētkiem sesija beidzas un atgriežamies Latvijā. Dzīvošanu nodrošina un sedz programma, ikdienas izdevumu segšanai – stipendija.

Šajā programmā viena grupa ASV jau ir bijusi – tieši pirms Covid perioda un no viņiem saņēmu info, ka jāmācās ir diezgan sūri: daudz gan kontaktstundu, gan grupu un patstāvīgo darbu un mācīšanās, tā ka atvaļinājums tas noteikti nebūs.

Par to, kā ir būt studentam ASV universitātē, pamazām rakstīšu. Ja nekas pārlieku interesants nenotiks jau atrāk – tad sākot ar ierašanos Bufalo pēc divdesmitā augusta. Mani iespaidi pamazām krāsies kategorijā “Amerika 2021“, gan arī – rakstīšanas secībā – sadaļā Jaunākās ziņas, kamēr vien tie būs jaunākie ieraksti.

Ja kādam arī rodas interese par šo projektu, pielieku saiti uz informāciju.

* Šī aktivitāte tiek finansēta no Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta NR. 1.1.1.5/18/I/008 “Atbalsts RTU starptautiskās sadarbības projektiem pētniecībā un inovācijās”