Moldova

Aktuālie emuāra ieraksti par Moldovu piejami caur saiti. Pēdējie/jaunākie – šīs pašas lapas labajā pusē.

Moldovā esmu bijusi 2 reizes: kopā ar vīru Andri īsā ciemošanās vizītē 2014.gada septembrī un 2012.gada oktobrī, kad visu mēnesi biju šajā valstī. Esmu čakli rakstījusi abās reizēs.

2012.gada pavasarī manas darba vietas – Biznesa augstskolas Turība starptautiskās sadarbības prorektors piedāvāja iespēju piedalīties konkursā, kur iespējams saņemt Eiropas Savienības finansējumu lekcijām viena mēneša garumā kādā no trim valstīm: Moldovā, Baltkrievijā vai Ukrainā.

Nolēmu, ka tas varētu būt interesanti. Pēc pārdomām, projekta potenciālo partneru saraksta izskatīšanas un parakāšanās internetā izvēlējos 2 Ukrainas un 3 Moldovas augstskolas ar kurām sazinājos gatavojot pieteikumu. Ukraiņiem es laikam nelikos pietiekami interesanta vai eksotiska – atbildes nesaņēmu, 2 Moldovas augstskolas izrādīja interesi, par iespējamu sadarbību ar tām arī sagatavoju nepieciešamos dokumentus.

Gaidīšana bija diezgan ilga, bet rezultāts patīkams – tiku atzīta par derīgu esam un akceptēta darbam Universitatea Libera Internationala din Moldova (ULIM). Angliski tas būtu Free International University of Moldova jeb latviski – Moldovas Brīvā starptautiskā universitāte. Tā atrodas galvaspilsētā Kišiņevā (oriģinālā – Chisinay, bet lidostas starptautiskais apzīmējums vēl interesantāks – KIV). Cik patlaban zinu, tā ir Moldovas lielākā privātā augstskola – līdzīgi kā Turība Latvijā.

No moldāvu (patiesībā – rumāņu) valodas var arī neko daudz nesaprast, bet vārdi “super”, “extraordinar” un līdzīgie jau ir saprotami visiem. Lūk, mazs videoieskats ULIMā:

Elektroniski un telefoniski sazinoties vienojāmies, ka lekcijas par stratēģisko menedžmentu bakalaura un maģistra līmeņa studentiem lasīšu oktobrī. No Rīgas izlidošu 1.datumā, atgriezīšos 31., un par to, kā man veiksies pamazām rakstīšu šajā emuārā.

Aktuālie emuāra ieraksti par Moldovu piejami caur saiti.

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s