Pirmā nedēļa aizvadīta!

Te dzīvojot man, vismaz patreiz, nav lielas vajadzības zināt datumus, un patiesībā arī precīzas nedēļas dienas ne, vienīgais – sestdienā un svētdienā “lielā” bibliotēka ir ciet, tālab jāzina kad tās dienas ir. 🙂 Bet tā nu iznāca, ka attapos – es taču šeit ierados trešdienas vakarā. Tagad atkal ir ceturtdienas vakars, var paskatīties, kā tad ir gājis.

mcguireAr maģistra darbu ir taisni tā, kā vajag būt – kādas dienas viss likās ļoti labi un skaisti, bet patlaban esmu sapinusies izvēlētajā pedagoģijas/psiholoģijas daļā. Jādomā ko darīt. Par programmas “Stella” lietošanu modelim vispār negribas vēl domāt… Bet var sanākt arī otrādi – varbūt to paskatīšos, lai saprastu, kā no sava teorijas tupika tikt laukā – ko/kā modelējot var  izdarīt, ko īsti vajag.

Par manu nosūtīto “mājas darbu” rumāņu kolēģi atbildēja, ka nākamnedēļ paskatīsies un tad sazināsimies. Tā ka laiks domāt man ir.

Ar savu kopmītnes “istabiņas dzīvi” esmu apradusi un apmierināta. Kabeļinternets ir, vēl vienīgi jāsaprot, kāpēc skaipā rakstīt varu, bet sarunāties nesanāk. Visticamāk kāds ķeksītis kaut kur uzstādījumos… Zinu, kur ir veļas mašīnu telpa un virtuve, bet tās lietojusi vēl neesmu, ar dušām un tualeti viss ok. Tas, kas ir patīkami, ka visur pilsētā un arī te atkritumu šķirošana tiek uztverta nopietni – visur ir šķirošanas konteineri. Kopmītnē gan mazliet komiskā izpildījumā. Piemēram, lai izietu ārā es eju garām 2 vietās novietotiem šķiroto atkritumu konteineriem (papīrs, plastmasa, stikls), bet, lai izmestu pārējos/nešķirotos ir jādodas gandrīz ceļojumā – pa garumgaru gaiteni, tad uz pusotro stāvu, tad vēl speciālā ejā un tad tur ir atkritumu vada vāks, kuru paceļot visa tā smirdīgi nepievilcīgā aina paveras. Pie tam caurums ir tieši sienā (bez ievada) un, ja kāds tajā brīdī kaut ko met no augšējiem stāviem, sajūtas nav patīkamas. Bet nu labi, bieži man šo nevajag un šķirošana ir tā lieta, ko es ļoti atbalstu.

Ko tad es ēdu, ja virtuvē neesmu bijusi? Pirmkārt, te ir karsti. Vēl ne reizi nav gribējies, piemēram, kafijai ūdeni uzvārīt vai ko karstu pagatavot. Otrkārt, šo to nopirktu glabāju ledusskapī un apēdu uz vietas istabiņā.  Augļiem un svaigajiem dārzeņiem jau neko daudz virtuvi nevajag. 🙂 Treškārt – jau esmu rakstījusi, ka ēšanas iespēju ārpusē ir ārkārtīgi daudz. Vēl meklēju ērtāko “formulu”, rīt atkal vienu versiju izmēģināšu. Piemēram, ļoti lēta ir ēšana studentu “restorānā” (liela bļoda labas zupas (ja gaļa solīta, gaļa ir) maksā ap 70 centiem, otrais mazliet vairāk, ap 2 eiro var palielas 2 ēdienu pusdienas apēst). Bet – no bibliotēkas uz turieni jāiet minūtes 10 pa traku sauli, istabiņai šis iestādījums ir krietni tuvāk.

euro-moneyKā jau ekonomiste, piesēdos un sašķiroju čekus, lai tiktu skaidrībā par naudas lietām. Ja neskaitu lidmašīnas biļeti, transfēru no lidostas un maksu par istabiņu, tad esmu iztērējusi nepilnus 50 eiro, no tiem ēdienam ap 40 jeb vidēji dienā ap 5,5 eiro. Nav slikti. Pati rēķināju, ka no stipendijas varētu atļauties līdz 10 eiro dienā. Tā kā istabiņā dzeru pirkto ūdeni (jo krānā dikti hlorēts), tad no lielo pudeļu saskaitīšanas redzu, ka esmu izdzērusi 10 litrus. Arī nav slikti, jo vairāk tāpēc, ka bibliotēkā dzeru turienes ūdeni. No pašas pirktajiem produktiem apēsts mazliet vairāk  kā kilograms tomātu, gandrīz 2 kg ķiršu, 2 persiki, dažas aprikozes, 4 dzeltenās garenās paprikas, kādi 400 g brinzas (nav nekā labāka ar svaigiem dārzeņiem)… Biju paņēmusi maziņu rupjmaizes kukulīti, tas ir iesākts.

Ar maksāšanu par istabiņu man šorīt gāja smieklīgi. Jau iepriekš e-pastā Loredana man rakstīja, ka būs 50 eiro mēnesī – labi. Komendante ļoti slikti runā angliski, reizēm kādas no vietējām meitenēm nāk viņai palīgā. Tikāmies otrajā dienā un viņa teica, lai pagaidām nemaksāju, labāk nākamajā vai aiznākamajā nedēļā, jo kas tur ar vasaras studentiem sistēmā neesot sakārtots. Kas tad man, piekritu. Šorīt satikāmies gaitenī (bez meitenēm) un viņa saka, ka varot maksāt. Labi. Vienojāmies, ka samaksāšu jau nodzīvoto jūniju un arī abus pilnos mēnešus (jūliju, augustu) un tad par septembra dienām sasiesim astes beigās. Viņa sarēķina un saka cik jāmaksā (rumāniski). Es ciparus apmēram zinu, bet nu nepatīk man – briesmīgi liels skaitlis izklausās. Prasu, lai uzraksta uz papīra – 558. Cik??? Es apstulbusi saku: bet man Loredana e-pastā rakstīja, ka 50 (uzrakstu uz papīra) par mēnesi, un tad summa nekādi  nevar būt tāda! Tagad viņa apmulst. Zvana kaut kam un skaidrojas, abas viena otrai atvainojamies – ka nav jau nekā personīga, bet vienalga paliekam katra pie savas taisnības… Un tad man PIELEC! Par kādām naudas vienībām ir runa? Viņas skaitlis ir rumāņu lejās! Pārrēķinot uz eiro viss ir pareizi. Smejamies abas no sirds. Nu labi. Samaksāju ar karti, paņemu čeku, gribu jau iet projām, bet viņa saka, lai pagaidu, izdrukāšot kvīti arī. Pagaidu. Viņa saka – pagaidi vēl. Vēl vajag 1 leju (20 centus) maksāt (ar karti). Par ko? Soda nauda, ka nav laikā samaksāts (noteikumi esot, ka jāsamaksā ne vēlāk kā mēneša pēdējā dienā). Tad atkal es saku – bet viņa jau man neļāva maksāt, nevis otrādi. Nu jā, viņa atzīst, šito sistēma uzrēķinājusi automātiski. Bet viņa tomēr varot anulēt. Anulēja.

Nupat (ap pusnakti) saņēmu ar nepacietību gaidīto e-pastu ar info par pieeju bibliotēkas bezvadu tīklam un briesmīgi garu informāciju (jā, to sistēmu var uztaisīt arī sarežģītu), kas un kā darāms, lai pieslēgtos (protams, rumāniski). Labi ka ir Google tulkotājs. Rīt izmēģināšu. Ja viss būs kārtībā, tas nozīmēs, ka arī bibliotēkā varu tikt pie wi-fi ar savām mazajām ierīcītēm un varu uz speciālo telpu ar savu klēpjdatoru iet strādāt arī brīvdienās. Tas varētu būt vilinoši, kad paliks vēl karstāks (un ar katru dienu ir), jo istabiņā ir smacīgi, te kaut cik labi jūtos vakaros un pa nakti, kaut logs stāv pilnībā vaļā visu dienu. To varu atļauties, jo tam priekšā ir mušu tīkls pret sīkajiem ienaidniekiem un, kā jau visiem 1.stāva logiem – tīri glīts restojums pret lielākiem. Ir arī vertikālās žalūzijas, kas ļauj regulēt gaismas daudzumu.

Ko šodien darīju? Neko interesantu – atkal bija “bibliotēkas diena” – ar to pašu MD piņķerējos, šādus tādus citus darbus apdarīju (jā, ir labi, ka tik daudzko mūsdienās var darīt no jebkuras vietas pasaulē!) un internetā padzīvojos.

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s