Vispirms viņš, pēc tam es

Ar “viņš” šoreiz tiek domāts mans iPhone un viņš tiešām šoreiz sāka pirmais. Bija tā: pēc ieraksta par otrdienu publiskošanas nesteidzīgi sataisījos un devos projām no istabiņas. Dienas kārtību biju izlēmusi viltīgi pamainīt, lai izvairītos no trakās pusdienlaika saules. Izlēmu, ka šoreiz man būs vēlās brokastis ārpus mājas (nesteidzīgā paēnā kafejnīcā ar wi-fi), tad pa dienu strādāšu bibliotēkā un  vakarā došos mājup (ērtības labad arī turpmāk šajā seriālā par “mājām” saukšu savu kopmītnes istabiņu).

memory phTā nu mazliet pēc desmitiem pastaigas solī devos uz izraudzīto brokastu vietu – iepriekš jau minēto kafejnīcu Riviere. Pa ceļam pabildēju šo un to, kamēr kārtējā “fotoaparāta klikšķa” vietā saņēmu niknu iPhone paziņojumu, lai liekos mierā – atmiņā vairs neesot vietas jaunām bildēm. Pierunāt jau viņu nevar, jāklausa. Tā nu krietnu pusstundu (bet feinā ēnā) ar to vien nodarbojos, ka dzēsu – pa kādai nevajadzīgai lietotnei un daudzas vairākus gadus vecas bildes, kas jau sen nodublētas citās glabātuvēs. iPhone ar atmiņu tagad viss ir kārtībā.

lemonadeŠeit pamatoti populārs atspirdzinājums ir lemonade – nē, ne jau tas burbuļdzēriens, ko mēs Latvijā  ikdienā ar limonādi saprotam, bet īstais – saldināts citronu sulas dzēriens (nezinu gan, cik bieži tā ir īsta citronu sula un kad atjaukta no kaut kā). Vasaras versijā – ar krietnu daudzumu ledus (tipisks glāzes tilpums – 380 ml) un tiek piedāvāta papildu versija, kad vēl klāt ir arī sezonas ogas. Vienudien izvēlējos ar zemenēm, šodien – ar meloni. Melones versija man šķita izcila. Klāt vēl uzkoda no grauzdiņiem ar pastēti, zaļumiem un smalcinātiem riekstiem. Bija labi.

Tā nu jauki padzīvojos līdz gandrīz vieniem un tad devos uz bibliotēku. Tas, ko patlaban mācos (un man neiet viegli) ir – iet LĒNI. Tā te dara vairums cilvēku un prātīgi vien ir, ja negribi jau pēc pāris soļiem meklēt dušu.

full-brainLīdz kādiem pieciem paķeskājos ar savām maģistra darba lietām un vēl šo to, bet tad jutu, ka sāk sāpēt galva. Jāiet vien mājās. Laikam arī manas smadzenes teica to pašu, ko telefons no rīta. Ko tālāk? Kārtīgi padzerties (kaut arī bibliotēkā labi dzēru ūdeni, tāpēc tā trūkums vai karstums nebija pie vainas; nu tad vainošu maģistra darbu 🙂 ), 2 pretsāpju tabletes un tikpat stundu pagulēt. Nu jau atkal viss ir labi – internetā skatos, kas jauns Latvijā un rakstu šo.

internet speedLasīju ziņas par Latviju un atradu salīdzinājumu ar Rumāniju, kurā Latvija zaudē. Jūs arī pamanījāt? Optiskā interneta lietotāju skaits Rumānijā esot lielāks (48%, kamēr Latvijā 40; abas valstis attiecīgi ir pirmajā un otrajā vietā ES). Hm… Bet nu labi – leiši un igauņi mums krietni zaudē – viņiem attiecīgi 11 un 5%.

Es, protams,  nezinu, kas te ir otrā galā manā datorā iespraustajam kabelim – optika vai neoptika, bet viss tiešām notiek ļoti ātri. Rakstā gan nekas nebija teikts par wi-fi pieejamību, taču mans viedoklis ir, ka publiskajā bezmaksas versijā tas mūsu lielajās pilsētās ir labāk pieejams kā te.

Nu jau pietiks – rīt būs atkal jauna diena. Šejienes laika prognoze sola nemainīgi saulainu un aizvien karstāku laiku tuvākajās dienās. Bet, skatījos, arī Latvijā kas līdzīgs gaidāms. Turamies!

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s