Ko darīt, ja svētki iekrīt pirmdienā?

Kā mēs visi zinām, svētki ir divu tipu:

  1. “peldošie”, kurus savukārt: a) vai nu pavisam brīvi var pieskaņot vajadzībai, svinot, kad nu ērtāk; b) kalendāra dienām (parasti – sestdienām vai svētdienām) pieskaņotie nosacīti peldošie.
  2. “fiksētie” – kuriem jānotiek noteiktā datumā – lai vai kāda nu tā diena ir un laiks.

Mūspusē dažādi pilsētu,  jūras un citi svētki, parasti ir vairāk vai mazāk peldoši, bet timišoarieši ir precīzi – pilsētas svētki ir 3.augustā. Un punkts. Šogad tā ir pirmdiena – diez ko ērti nav. Tad nu pilsētas tēvi izlēmuši, ka svinēts tiks ar bezmaksas koncertiem pilsētas centrā – Viktorijas laukumā, kur arī UPT rektorāts un Opera – trīs vakaru garumā: no sestdienas līdz pirmdienai. Vēl pirmdienas rītā bija svinīgā sēde, vēl kaut kur kaut kādas mazas “atklāšanas”, bet “tautai” nekas cits kā koncerti nav plānoti.

ziuatm_2015Tā kā Viktorijas laukums ir kādu 15 minūšu gājienā, tad man nu sanāk dikti jau muzikāli – kā piektdienas vakarā ar HIM sāku, tā nu apzinīgi turpinu, jo ir jau tīri jauki sagaidīt ciešami vēsāku vakaru kaut kur ārā sēžot un koncertu klausoties.

Laukums ir tievs un garš, bet par cilvēkiem ir padomāts: gan laba apskaņošana, gan vairāki milzīgi un labi novietoti ekrāni – kurš grib, var visu redzēt. Daļa skatītāju dīdās ap skatuvi, daļa sēž uz parka soliņiem, daudzajās āra kafejnīcās (tiem nu gan biznesa veiksme!) un visur, kur nu var piesēst.

Pirmais vakars bija popmūzikai. Ja man jāraksturo, es teiktu tā: uzstājās gan tādi kā mūsu PeR analogi, gan tāds kā Busulis, gan vietējā “Šakira” – Antonija – un tāda kā pavecējusi un knapās krāsainās žaketītēs ietērpta “Prāta vētra”, kas sakrustota ar “Bumerangu”. Kā saprotu – tie ir Rumānijas stāri, publika dikti jau nu sajūsmā, man arī patika tīri labi. Sākās astoņos, katrs uzstājās pa nepilnai stundai, noslēgumā uguņošana.

Internetā atradu smuku pusminūtes videoieskatu pirmās dienas koncertos – lai tiek jums arī: 

Pameklēju YouTube arī Antoniju – izskatās, ka Rumānijā viņa dikti jau populāra: jaunākiem viņas video ir virs pusmiljona skatījumu, vecākiem – miljoniem! Ja ir laiks un vēlēšanās, te var vienu 2015.gada gabalu paskatīties, ja vēl gribas, viss YouTube jūsu rīcībā. 🙂 

Par svētdienas vakaru organizatori bija gribējuši kā labāk – koncerti notika pat 2 vietās: Rožu parkā un Viktorijas laukumā praktiski  vienlaicīgi. Tā kā Rožu parkā sākums bija jau septiņos, tad aizgāju vispirms uz to. Domāts jau labi: vispirms pūtēju orķestru koncerts, pēc tam slavenāko vietējo tautas mūzikas izpildītāju koncerts. Bet…Piektdienas vakarā uz HIM bija stāvvietas – visi pa 4 sastiprinātie krēsli aiznesti un sakrauti grēdās aizskatuvē. Un nedēļas nogalē “krāvēji” laikam nestrādā. Tad nu skats bija traģikomisks – pūtēji braši pūš, dziedātāji dzied, bet skatītāju laukums tukšs, tikai tā malās un rožu dārzā uz soliņiem sēž kādi skatītāji. Nu ja, pusmūža un vecākie ļauži, kas bija šī koncerta auditorija, jau nav tie dižākie ilgi kājās stāvētāji vai soliņu stiepēji (dažas kompānijas pašas sev soliņus izvilka no aizskatuves). Žēl, ka tā. Es līdz gandrīz astoņiem pagrozījos un tad devos uz Viktorijas laukumu.

Tā kā Timišoarā ir gan mūzikas skola, gan augstskola, tad netrūkst arī orķestrī spēlējošu jauniešu. Svētdienas vakars Viktorijas laukumā sākās ar skaistu stundu garu orķestra koncertu, kur tika spēlētas gan populārās mūzikas apdares, gan skaistākie un vieglāk klausāmie klasiskās mūzikas gabali. Pēc tam nāca rokmūziķi. Interesanti, ka 2 grupas bija netālie kaimiņi – no Novi Sadas Serbijā. Pie tam – Love Hunters līderis labi runājās ar publiku rumāniski un arī daļa dziesmu bija rumāniski. Nu tad par to arī ieskats viņu melodiskajā rokā: 

Abas pārējās grupas man ne tik ļoti patika. Vieni spēlēja roķīgāku roku (tas nav nekas slikts), bet solista balss jau bija tiktāl ķērcoša, ka man tā vairs īsti dziedāšana nešķita. Otri – labs roks, ko tur vairāk teikt.

Trešais – pirmdienas vakars – veltīts blūzam. To tad nu tūdaļ došos skatīties.

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s