Mana jaukā pirmdiena

Tā kā sākot rakstīt pulkstenis rāda jau pusdeviņus vakarā, domāju, ka varu apkopot dienas “rezultātus” un, ērtības labad, uzreiz arī nopublicēt – redzēs kā rīt būs ar wi-fi.Pēc vietējo apģērba spriežot (daudzām meitenēm joprojām garās bikses un jakas) laiks vēl neskaitās silts, kur nu karsts – tikai kādi 25 grādi (ēnā) dienas vidū. Bet man jau tagad ir vismaz labi (no siltuma viedokļa), tāpēc esmu stingri apņēmusies garās bikses un jaku vilkt ne agrāk kā mājuplidojumā. Un jau tagad es sāku uz sevis izjust 2 “dienvidnieku lietas”: 
a) dienas laikā saule tik daudzas stundas ir tieši virs galvas, ka praktiski nav kur paslēpties (ja nu vienīgi ļoti lielu koku apakšā), tālab “siesta” pēc būtības ir tikai dabiska. Tā kā man gribējās ēst, tad pusdienās gāju ļoti lēnām, maksimāli izvēloties ēnu un arī tad atgriežoties pēc dušas prasījās… – karsti. Būs jāpadomā kur/kā pusdienot, jo visnotaļ jaukā bibliotēka ir ļoti klajā vietā… Bibliotēkā iekšā ir ok – gaišs, bet nav karsti, brīvi pieejams arī dzeramais ūdens un skaists skats pa plašajiem 4.stāva logiem. Stāva sakarā arī mana otrā apņemšanās – principā kāpt pa kāpnēm, nevis braukt ar liftu. Apņemšanos noturēt palīdz pat tāds sīkums, kā fakts, ka kāpņutelpa ir ēnaina. 🙂

b) vakari ir superjauki, jo silti, bet vairs nav karsti. Pie tam – ar nosacījumu, ka tiek pavadīti ārā, jo telpās (vismaz parastajās ēkās un bez kondicioniera) gaiss vakaros ir smacīgs. Tas pilnā mērā attiecas uz manu istabiņu. Negribas pat domāt kā būs vēlāk, kad būs tiešām karsts… Mierinu sevi ar domu, ka manējā principā ir ēnā un pirmajā stāvā. Tāpēc arī te visapkārt ir neaptverams daudzums āra terašu ar dažāda veida piedāvājumu un cenām. 

Arī es šovakar omulīgi bumbulēju vienā no tām Begas kanāla malā – saucas “Riviere”, bet internetā nevienu labu un viegli iPadā nokopējamu bildi ilustrācijai neatradu. Komplektā ar wi-fi pasūtīju izcilu un skaisti noformētu biezzupu (normāla porcija, nevis piņģerots) un garšīgu frappe, kopā samaksājot mazāk par 5 eiro – arī tas priecē, jo šī ir ļoti skaista un ne lēta vieta. 

Ui, bet stāsts jau vispār bija par to, kas darīts vai noticis pa dienu. 🙂 Statistika ir laba – pavisam bibliotēkā sabiju kādas 10 stundas, no tām vairāk kā 8 godīgi ņēmos ar sava maģistra darba priekšdarbiem angļu valodā – kārtoju un konspektēju visādus materiālus. Bija pat interesanti. Mēģināšu pa rītdienu tikt līdz solītā “mājasdarba” nosūtīšanai saviem UPT kolēģiem. 

Kāda pusstunda pagāja kārtojot “erasmusiešiem” obligāto online svešvalodas testu. Tā kā rumāņu valodu es nezinu ne tuvu pietiekami, tad tas bija angļu valodā. Ar rezultātu esmu dikti jau nu lepna – C1 līmenis (augstāks ir tikai C2). Un tas ar manām visnotaļ vājajām gramatikas un mazvārdiņu zināšanām (tajos dabūju B-kautkādu līmeni). Toties lasīšanas un klausīšanās jomās izrādījos izcila – bija jāsaprot un jāņemas ne vien ar biznesa frāzēm, bet arī ar fragmentiem no “Džeinas Eiras”, “Doriana Greja ģīmetnes” un no kā tik ne vēl… 🙂 Pati joprojām smaidu kā te ieliktais ģīmītis. 

Laiku nepaņēma, bet vēl platāku smaidu izsauca labās īsziņas: ka stipendija ieskaitīta un arī viena no algām. Tā visa rezultātā tad nu arī jutos godam nopelnījusi jauko vakaru. 

Man izdevās darbīga un patiesi jauka pirmdiena! Ceru, ka arī jūsējai nebija ne vainas.

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s