Konference. Otrā diena

Pamazām mums krājas arī šādi tādi jauki sadzīves stāstiņi, bet tos rakstīšu pamazām – droši vien mājup lidojot. Šodien un rīt galvenā uzmanība joprojām Morinda konferencei (vairāk par Morinda un manu saistību ar to var uzzināt manā specializētajā blogā http://www.morindakalve.wordpress.lv).

20130412-155919.jpgŠī diena ir TruAge dzimšanas dienas noskaņās. Konferences rīts sākās ar dzimšanas dienas kūciņu ikvienam – mēs esam klāt jaunas programmas oficiālajā “dzimšanas dienā”. Nu tad svinam arī! Un mācāmies visu ko jaunu. Vietām šis un tas ir angliski – ko ātrumā nebija laika pārtulkot.

Stratēģijas un mārketinga direktors Kellijs Olsens. Vakar ar TruAge aparātu tika notestēti vairāki tūkstoši dalībnieku. Un šis aparāts ir ekskluzīvi mūsu, nevienam citam tāda nav. Tiem, kuriem bija testa kļūda – atvainojamies, tā tiks novērsta un aparātu programmatūrā šīs kļūdas turpmāk vairs nebūs. Tā gadās ar jaunām sistēmām, diemžēl. 1997.gadā es parakstīju līgumu ar apdrošināšanas kompāniju, ka tirgošu tās produktus tīkla tirdzniecības formā. Es strādāju ilgi un čakli, lai veidotu savu biznesu. Man vajadzēja gan klientus, gan biznesa partnerus. Par visu atbildēju es pats – ko un kā darīt. Toreiz tas bija jaunums, tagad tūkstošiem kompāniju visā pasaulē lieto šo modeli, dažādās tā formās. Ja to realizē korekti, šis bizness nes finansiālu un personīgu stabilitāti cilvēkiem, ja nē – tad vilšanos. Morinda jau pirmsākumos tika veidota kā tīkla kompānija. Sistēma 1996.gadā bija: 1) stāsti cilvēkiem; 2) reģistrē uz autopiegādi; … Sistēma bija vienkārša un sākās ar to, ka pašam ir jālieto produkts. Produkts bija viens un sistēma deva gan motivāciju, gan reālu iespēju nopelnīt. Destiny Moment – jau mūsu ieliktais sākums noteica mūsu rīcību un likteni. Kā mēs rīkojamies, kas mums ir svarīgi.

Tagad mēs sakām, ka mūsu produkti, palīdz ķermenim regulēt bioloģisko vecumu. Mūsu mērķis ir – ar mūsu sistēmu dot cilvēkiem iespēju nopelnīt 1000 dolārus mēnesī kā sākuma/entry level or entry point. Pēc tam iet conversion un advocacy level.

20130412-155926.jpgEntry Point – ieejas/sākuma punkts. What is your TruAge (tālāk TA). Ir 3 soļi: 1) lai interesenti ieskatās http://www.TryAge.com lapā – tur ir sākuma info ikvienam. 2) find out your personal TruAge score – notestēties uz TruAge aparāta, lai zinātu savu patieso vecumu. 3) informēšana par to, kā rīkoties/dzīvot tālāk, kā palīdzēt sev. Priekš šī soļa ieviešam TruAge Pack – lielisks sākums. Un tam komplektam būs laba ienākumu formua. Tas ir ieejas punkts iepazīstināšanai ar mūsu produktiem un sistēmu. Iemācīt tiem, kuri grib, nopelnīt pirmos 1000 dolārus.

Conversion. CAS=Residual income+Wealth. Domāts tiem, kuri vēlas strādāt. Info un atbalsts pirmo biznesa partneru piesaistei. Parādīt, ka naudu var pelnīt, ne tikai tirgojot produktus.

Advocacy – tiem, kuri vēlas kļūt par līderiem. Satur materiālus un metodiku, kas palīdz informēt un mācīt savus biznesa partnerus.

TA aparāts (tālāk TAA) ir domāts mūsu biznesa intensificēšanai un dod zinātniski/medicīniski pamatotu vērtējumu. Pārdevēja galvenais uzdevums ir nevis pārdot, bet panākt, ka klients pamēģina/uzzina/noskaidro. Ja klientam patiks vai ieinteresēs izmēģinājums, tad viņš varbūt arī nopirks. Bet varbūtība ir daudz lielāka, nekā tad, ja vienkārši uzmācamies ar pērc, pērc… Tā taču ir gan veikalā ar apģērbu (galvenais ir – uzlaikot), gan ar auto pirkšanu – testa brauciens ir svarīgs. Tas pats arī mums. Ir svarīgi cilvēkiem dot iespēju noteikt viņu TruAge līmeni. Un tad jau viņi var sākt domāt, jautāt pēc informācijas – kā es varu to ietekmēt, kas man jādara, lai…

Know your numbers: holesterīns, ĶMI, asinsspiediens – tie ir rādītāji, kuri būtu par sevi jāzina. Tas, kas tagad nāk iekšā vēl kā svarīgs ir AGE skaitlis, jo tas ietekmē to, kāda ir mūsu dzīves kvalitāte un cik ilgi mēs dzīvosim. Šodien koncentrēsimies lielā mērā uz AGE.

20130412-155933.jpgCik vecs jūs patiesībā esat? Jūsu ķermenis? Mēs visi gribam skaisti (un iespējami lēni) novecot. Ja mēs saprotam novecošanās būtību, mēs varam sākt šos procesus ietekmēt.

AGE līmeni nosaka cukura pārstrādes negatīvie gala produkti – kad organisms netiek galā ar pārlieko cukuru straumi, tie reaģē ar speciālām olbaltumvielām un šo reakciju galaprodukti agresīvi uzbrūk mūsu orgāniem un veicina ātrāku novecošanos (jo ķermenis ir pārstrādājies cīnoties ar šiem), bojā orgānus. Bet – ja jau tie ir tik svarīgi, kāpēc mēs par tiem neko nezinām? Tāpēc, ka šī ir jauna tēma zinātnē, medicīnā. Bet neapstrīdami pierādīta. Vēl tikai nav masām zināma. Mēs zinām par holesterīnu, bet tas ir viens no AGE darbības rezultātiem. Tāpēc ir svarīgi zināt un regulēt izraisītāju, nevis sekas. Tas pats ar asinsspiedienu un ķermeņa masu. Katram rādītājam ir zināma mērīšanas metode. TAA ir zinātniski pārbaudīts, līdzīga ierīce, tikai ne portatīva tiek lietota daudzās slimnīcās, mūsu aparāts ir pirmais un vienīgais portatīvais. Tā lietošana neprasa medicīniskās zināšanas, jo gan mārīšanu, gan rezultātu aprēķinu veic ierīce, atbilstīgi programmai. Ir jāprot tehniski pareizi apieties ar ierīci – tas gan.

Nav zinātniski pierādītu medikamentu, kas palīdzētu pazemināt AGE, bet to var ar pārdomātu uzturu, fizisko aktivitāti un MAX. Ir veikts klīniskais pētījums, kurš pierādīja, ka diabēta slimniekiem par 24% var pazemināt AGE līmeni 30 dienas dzerot MAX pa 60 ml dienā. TruAge FirstExperiencePack. Prezentācija, ko nupat klausījāmies tiks standartizēta un būs publiski pieejama visās lielajās valodās. Ir svarīgi, lai tas būtu vienkārši un ikvienam saprotami. Mēs esam par veselību un zinām, kā var palīdzēt.

Kad pirms gadiem Kellijs vadīja drukāšanas firmu, tad viņa galvenais uzdevums bija panākt, lai drukas ierīces visu laiku darbojas. Mums tagad ir tas pats – ja jums ir ierīce, tai ir jāstrādā cik vien iespējams intensīvi. Šis ir vēsturisks brīdis. Mēs veidojam jaunu vīziju un darot savu darbu, mācām cilvēkiem citādi domāt par veselību, rīkoties un uzņemties atbildību. Mēs vairs neesam atkarīgi no sajūtām, mēs varam mērīt AGE un ikvienam interesentam internetā ir pieejama nepieciešamā papildu informācija. Cilvēki var papildināties arī paši, mums nav visiem viss nez cik reižu jāizstāsta. Konferences laikā ikviens var pieteikties uz šo ierīci un saņems to jau aizbraucot mājās. Mēs esam revolucionāras idejas nesēji.

Jake Smith – mūsu galvenais uzdevums ir jautāt ikvienam un visai pasaulei – kāds ir jūsu patiesais vecums? Cik veca ir jūsu sirds un locītavas un aknas…? Statistiķi ir sarēķinājuši dzīves ilguma prognozes vīriešiem un sievietēm un pa reģioniem… Mēs novecojam dažādā tempā. Bet – kas ietekmē novecošanos? Atbilde AGE – advanced glycation endproducts – jo mazāk to, jo labāk. Tie veidojas mūsu organismā, tos neuzņem no ārpuses. Ja mēs ēdam par daudz, nevajadzīgās uzturvielas (cukuri un olbaltumvielas) reaģē savā starpā un veido AGE. Tostējot maizi tā karamelizējas un kļūst garšīgāka – tas ir tieši tas pats process, tikai ārpus mūsu ķermeņa. AGE vispār ir nenovēršami, jo mums ir jāēd, bet jautājums ir par līmeni. Arī pārlieks stress, slimības, traumas… veicina AGE veidošanos, jo AGE piesaistās audiem un bojā tos. AGE tipping point – mēs visi pēc piedzimšanas augam. Un šajā periodā ēdot mēs kļūstam lielāki, stiprāki… – visi mūsu orgāni aug un attīstās. Apmēram 20-21 gada vecumā mēs pārstājam augt un 5-7 gadu laikā un vēlāk mūsu ķermeņa funkcijas sāk palēnināties un mēs sākam novecot. Tas ir lūzuma punkts. Sāk pieaugt AGE daudzums un aktivitāte, tie pamazām ņem virsroku un sāko bojāt organismu. AGE – mortality marker – end of life marker. Tas izklausās diezgan drūmi, bet ir arī labas ziņas. AGE var mērīt un ietekmēt! Mēra TAA, ietekmē ikviens pats un MAX (kā arī citi Morinda bioaktīvie produkti) ir palīgs, kuram līdzīga nav.

Brīnumi ir un notiek visapkārt. Daudzi no tiem ir saistīti ar tehnoloģiju attīstību. ASV (pancreatic) vēzis ir 3.nāves iemesls, jo to ir grūti diagnosticēt – tas ir dziļi ķermenī, to aizsedz citi orgāni. Nav īstu testu, kas ļautu to agrīni noteikt. Bet tagad ir jauns veids – pēdējo pāris mēnešu laikā ir atklāts tests, kas ar 90% ļauj noteikt vainīgo “proteīnu” asinīs un to izdomāja 15 gadīgs puisi un tas maksā pāris centu. Viņš ir saņēmis jau virkni balvu un stipendiju tālākām mācībām. Tas ir piemērs, ko var darīt zinātkāre un interese. Brīnumi notiek. Mums tikai jānotic tiem.

Andries J.Smit (medical doctor, Netherlands) – simtiem rakstu autors, TAA izgudrotājs. Kopā ar profesoru un medicīnas tehnoloģiju firmu, mēs esam radījuši TAA. Tagad ražotājfirmas pārstāvis Bart Van den Berg (Diagnoptics). Morindai ir globālas ekskluzīvās tiesības uz šo aparātu. Arī mums tā ir jauna pieredze, bet mēs esam droši, ka strādājam kopā ar īsto komantu. Mēs jau kopš savas darbības pirmsākumiem esam strādājuši ar mediķiem un zinām, kas ir AGE un kādas iekārtas vajag slimnīcām, bet mēs redzējām, ka tās ir lielas un dārgas iekārtas, ka informācija par AGE un tā lomu neizplatās pasaulē pieteikami ātri, lai patiesi palīdzētu cilvēkiem. Mēs esam laimīgi sastrādāties ar kompāniju, kura grib šo informāciju nest ikvienam. TAA pirmsākumi bija profesora mēģinājumos izstrādāt ierīci, kas neinvazīvi, nesāpīgi un bez paraugu ņemšanas varētu palīdzēt noteikt diagnozi cukura diabēta slimniekiem. Šobrīd ir 81 zinātniskās publikācijas no dažādiem kontinentiem un valstīm, kas apstiprina, ka AGE ir svarīgākais rādītājs, kas rāda ķermeņa stāvokli, bet ir svarīgi, lai būtu ierīces, kā to noteikt. AGE līmeņus var būtiski ietekmēt iridoīdus saturošu produktu lietošana. Iridoīdi samazina cukuru un olbaltumvielu savstarpējās reakcijas, līdz ar to neļaujot veidoties AGE.

MAX bija plānots tirgot alumīnija pudelēs, bet ne visur to turpinām, jo alumīnija cenas kāpj – tāpēc tagad ir stikla pudeles ASV. Atgriežamies pie stikla pudelēm.

Brets Vests – Pētniecības un attīstības direktors. TAA 29, kaut gan pasē rakstīts, ka vairāk kā 40 gadi. Kas un kā notiek. Ja organismā ir par daudz ogļhidrātu, tie reaģē ar olbaltumvielām un veidojas bīstamie AGE savienojumi, kuri bojā organisma audu struktūru. Bet tā nav vienīgā problēma. Tie saistās ar specifiskiem receptoriem un sūta signālus šunu kodoliem, kuros atrodas DNA un daži gēni tiek pārveidoti, stimulējot iekaisuma reakcijas un palielina oksidatīvā stresa līmeni. Iznāk vismaz trīskāršs apburtais loks, kur bojājumi viens otru pastiprina. Un tas ir cikls, kurš veļas līdzīgi lavīnai un kuru pārtraukt nav viegli. Bet iridoīdi to var. Kā? Neļauj ogļh. saistīties ar olb. mazina oksid.stresa reakcijas un neļauj notikt DNS pārveides procesiem. Tas, ka iridoīdi spēj kontrolēt pārlieko ogļhidrātu daudzumu ir pierādīts zinātniski jaun pirms kāda laika – tas nav nekas īpaši jauns zinātnei. Bet pārsvarā tā arī bija palicis zinātnes aprindās, bet plaša pielietojuma. Kizils ārkārtīgi spēcīgi pozitīvi ietekmē šos procesus. Iridoīdi palīdz kontrolēt ķīmiskās reakcijas, kas rada AGE. Original: 7,72, Extra 14,24, MAX – 19,38% – šie ir Morinda pētnieku sākotnējā pētījuma rezultāti. Klīniskais pētījums pagaidām ir viens – par MAX un diabētiķiem. Blakusparādību nav. Rezultāti ir visos gadījumos ir labāki, nekā ar speciālajām zālēm, ko lieto diabētiķi. Jo lielāka ir MAX deva, jo labāks ir rezultāts.

Shon Whitney – vice president global sales. TA Awareness. AGE foundation. Consumer Key Messages: diet@nutrition, exercise & physical health, AGE test, use of MAX or other Morinda bioactive drinks. Kompānija daudz dara publiskajā telpā – TV un žurnālos, lai informētu sabiedrību, strādā ar mediķiem, publicē info zinātniskos avotos un populārzinātniskos avotos – lai aptvertu iespējami plašu auditoriju. Rīko MobileTour – pateiz ASV, bet ir plānots globāli, lai dotu cilvēkiem iespēju nomērīt savu TA, tūru laikā strādā ar vietējiem medijiem visos iespējamajos līmeņos. Ir reģistrēta International AGE awareness day 21.jūnijā – kā TruAge svinību diena. Tā ir saulgriežu diena, gada garākā diena un no turienes arī asociācijas ar veselību, dzīves garumu. Mēs plānojam īpašas aktivitātes šajā datumā visā pasaulē. Mēs gribam meinīt veidu, kā cilvēki domā par savu veselību. Dr.Oz šovā ir plānots piedalīties (ASV ļoti populārs) un arī citos lielajos TV kanālos. Sadarbība ar asociācijām: Am.diab., Am.vēža, Alcheimerra, sirds, oftalmoloģijas.

Priekš NPK būs jauna sistēma (3 soļi bija sākumā). Jau ir sācies konkurss par sapņu ceļojumu – info TruAge mājas lapā. Rīt Kims Kārvers stāstīs detaļas par 1000 dolāru sistēmu.

Reģionālais pārdošanas vadītājs – Šeins – par biznesu. 1) make a list of your social networks, 2) invite them to TA tour stop; 3) give TA presentation; 4) sell TA packs; 5) repeat the process. Kompānija palīdz ar visa veida info un arī ar tūrēm – kur un kā tās pieejamas. Konsultantiem jādara 1.un 2.solis, pārējos kompānija palīdzēs. Un komisijas nesamazinās dēļ šīs palīdzības. Kā dabūt cilvēkus uz prezentāciju? Lai cilvēki tiešām atnāk? Dalībnieku skaits ir saistīts ar jūsu izaugsmi. Tas ir bizness un uz to arī jāskatās kā uz biznesu. Nopietni. Nekas nenotiek nejauši un pats no sevis. Ir svarīgi, lai ielūgumi būtu efektīvi. Un kā tālāk? ASV cilvēki tiek aicināti nākt līdzi uz bezmaksas testu, 30% atnāk. Gribat lai atnāk 60%. Dodot 10 biļetes katram konsultantam kopā ar tekstu, ka nevar dabūt vairāk kā 10 biļetes uz šo labo bezmaksas testu. Ja nepaņem biļeti, arī OK, bet 60% atnāk. Gribat 90%? Sakiet, ir labi, ka Tu nāksi, bet pirms tam es varu Tev mazliet pastāstīt. Tas ir bizness un pret to ir jāatiecas nopietni.

Par sociālajiem mēdijiem. Viens no visspēcīgākajiem rīkiem patlaban. Jeff Johnson. Go big or go home! Ja gribam būt daļa, no kaut kā liela, tad ir attiecīgi jārūpējas. Kā dabūt šīs ziņas pie cilvēkiem? Norādot un nosūtot cilvēkus uz TA mājas lapu. The evolution of communication – cartoon. Tie laiki, kad pārdevēji staigāja apkārt ar preču somām vai pārpildīja pastkastes ar bukletiem ir pagājuši. Mūsu rīcībā ir citi rīki. Mēs to tagad varam darīt efektīvāk un ātrāk kā jebkad, ja izmantojam sociālos medijus – to ir daudz un dažādi. If you want to take a message to the masses, you have to be where masses are. Twitter – fastest growing at the world. YouTube – unique and extremely popular. A lot of others. Morinda arī izmanto virkni: Tw, Fb, Instagram, Pinterest, Youtube, Google+. TruAge weblapai vairāk kā 1 miljons skatījumu. Līdz gada beigām grib sasniegt 100 miljonus. http://www.morinda.com – atjaunota, mūsdienīga un maksimāli vienkāršota – lai ikviens var atrast nepieciešamo. daudzpusīga platforma. ir plānoti vēl uzlabojumi šai lapai tuvākajos mēnešos. http://www.AGEfoundation.com – partnerībā ar citiem AGE zināšanu līderiem – bezpeļņas organizācija ar mērķi pievērst cilvēku uzmanību AGE – veidojas par respektablu info avotu saprotamā valodā.

Un ko var darīt katrs no mums? Pirmkārt – sekot kompānijas veikumam. Sākt lietot jebkuru vienu sociālo mēdiju. Pēc tam domāt par vēl kādu. Var veidot savas mājas lapas un profilus. Ir svarīgi, lai citi dalās jūsu informācijā – padod to tālāk, piesaista savām lapām, vēršas pie jums ar jautājumiem. Tas var būt lielisks pirmais solis, lai tālāk organizētu personīgas tikšanās. Ja interese ir, tad runājam par TA testu, TA paku u.tml.

Bet ja jūs neesat tehnoloģiju guru? Ja neesat ļoti jauni un zinoši datoros? Stāsts par Trudy Crow – Morinda kopš 1996.gada. Paprasīja padomu savām meitām, sāka ar Fb, tad Tw, tad sāka sekot Morindas mājas lapai un tajā uztaisīja savu sadaļu. Pēc dažiem mēnešiem viņas mājas lapu bija paskatījušies 1300 cilvēku, Tw bija 4200 sekotāju un viņa pirmā kvalificējās iPad Promotion akcijai. Go big or go home!

Go viral and international or go home! Country managers from Japan and Taiwan. Pēc tam būs ļoti speciāls pārsteigums. Japan media campaign for AGE awareness. Kad mēs sākām savu biznesu, Japānā bija ļoti maz cilvēku, kas kaut ko vispār zināja par noni un mēs sākām ar lielu kampaņu visos tā brīža mēdijos. Tagad, sākot TA mēs iesaistījāmies kopīgā darbā ar rozā lentītes pretvēža kampaņu. Piesaistīja respektablus ārstus un skaistuma jomas žurnālistus. Tālāk – ziņu kanāli un skaistuma raidījumi. Protams, stāstot par visām AGE procesa sastāvdaļām un aicinot uz testu un lietot MAX. Masu mediju dzīvesstila sekcijās likām publikācijas par AGE, lai izglītotu cilvēkus. Tad – AGE tour – pa 11 vietām. Veicām skenēšanas arī uz ielas – tūristiem, lai mēģinātu piesaistīt un ieinteresēt arī tos. Mērķis bija veikt mērījumus 20 tūkst.cilvēkiem 6 mēnešos un mēs esam procesā. Taivāna: PR strategy plan. Desire the real health. Informējoša kampaņa par to, kas ir AGE un kāda ir to loma. Cognition, action, demonstration. To use medical point of view. Piesaistīja mediķus, kuri zina, kas ir AGE. Publiskoja info par Morindas MAX AGE klīnisko pētījumu – lai piesaistītu sabiedrības uzmanību. Televīzijā runāja par AGE. Consumer event for users. Introduce celebrities. Group health exercise for disease prevention. Advertorials. Digital communication. Wikipedia page about AGE.

Konferencē ir 54 valstu pārstāvji, tā tiek sinhroni tulkota 14 valodās.

Uz sākumā skatuves bija Isa Phillips (par kuru ir MAX video) – sprinteris un tagad Brooke Shields – modele un aktrise, grāmatu autore un 2 bērnu māte. Saka, ka AGE koncepts viņai ir ļoti svarīgs. Patlaban piedalās lielā “karavīru sievu projektā” un caur to mācās un uzzina daudzas jaunas lietas (ieskaitot lidojuma simulatorus). Jūsu diena ir tik noslogota, kā tiekat ar visu galā? Jā, nav viegli, visvairāk laika paņem bērni, ģimene. Bet es esmu vesela un laimīga un darbīga, jūtos aizvien labāk. Man ir svarīgi būt veselai, ne tikai izskatīties labi, bet lai tas būtu “arī no iekšpuses”, jo veselība sākas no iekšpuses. Mēs te konferncē runājam par AGE lietām, vai jūs pastāstītu, ko jūs darāt, lai būtu vesela? Izvairos no trekniem, ceptiem un grilētiem ēdieniem (tas nav viegli). Ja Tu zini, ka vari ietekmēt savu veselību un vecumu, tad kļūst vieglāk par šīm lietām domāt un rīkoties. Es tagad dažas nedēļas dzeru MAX. Sākumā es domāju – kā tas būs un kāpēc man to vajag… Arī manas meitas (6 un 9) to dzer. Mums patīk. Parasti sievietes nemīl runāt par savu vecumu. Man ir 47 gadi, bet pagājušajā naktī uztaisījām AGE testu un tas rādīja 32! Un tad vēl ar pārlidojuma un dažiem citiem stresiem. Jā, nav viegli tik aktīvi dzīvojot noturēt šādu AGE līmeni, bet tas ir iespējams, ja piedomā. Un man ir prieks par manu skaitli – es tiešām tā jūtos. Man patika arī, ka skenēšana bija ātra un absolūti nesāpīga. Kad tagad jums kāds jautās – kā jums izdodas būt/izskatīties tik jaunai, ko jūs atbildēsiet? Es teikšu – sievietēm visa pamatā ir pārdomāts ēdiens. Arī tāpēc, ka sieviete parasti ir tā, no kuras ir atkarīgs arī tas, ko un kā ēd ģimene. Protams, arī labas attiecības, tikšanās un sadarbība ar patīkamiem un pozitīviem cilvēkiem ir svarīga. Saprast, ka mēs paši to kontrolējam, nevis kāds cits. Protams, ir interesanti uzzināt savu TA, jo sevišķi, ja tas ir patīkams. Un ir lieliski, ka MAX ir dabisks produkts – man tas ir svarīgi.

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s