Darbīgais svētdienas rīts

Sestdienas vakars man beidzās drusku tā kā bēdīgi – ar nestrādājošu lādētāju, gandrīz tukšu iPhone un arī iPad jau pustukšs… Svētdienas rītā šajā jomā, protams, mainijies nekas nebija. Mājās visas rūpes par tehniku es labprāt uzticu saviem vīriešiem, bet šeit jādomā pašai.

Tā kā šonakt notika laika “grozīšana” (ceru, ka vismaz daļa no jums ir priecīgi par papildus iegūto stundu), tad es, kā jau cīrulis, pamodos nepieklājīgi agri. Kad pēc jaunā laika bija 8, bet pēc vecā 9, sapratu, ka vairāk pa gultu viļāties nav spēka, cēlos vien augšā un sāku rosīties.

Parasti es vislabprātāk uz tirgu eju sestdienās, jo tad atbrauc arī zemnieki ar savu produkciju un tā ir mazliet lētāka nekā pie profesionālajiem tirgotājiem, bet vakar nesanāca – biju Odesā. Tad nu uz tirgu posos šorīt.

Bet zinu, ka arī tirgotāji te ir paslinki (vai – zina klientu ieradumus) un tirgū agrāk par 9iem īsti nav ko darīt. Tad nu lēnām brokastoju un vēlreiz pārbaudīju savas niķīgās tehnikas iespējamos variantus, lai nebūtu tā, ka iemesls ir pavisam muļķīgs, bet es iedomājos nez ko. Tā kā man līdzi ir 2 vadi (vienādi), tad pārbaudīju – vai vai nav “ikdienas” vadā. Nē, izmantojot arī otru nekas nemainījās. Tad nospriedu pārbaudīt kontaktus – ja nu tas, kurā ir iesprausts, pēkšņi sabojājies. Nekā, – gan televizors darbojās no “vainīgā”, gan mani aparāti nelādējās no “nevainīgā”. Sanāk, ka pie vainas ir tas štrunts, ko sprauž sienā. Teorētiski tātad, savus aparātus varu lādēt, ja ir kur pievienot USB ligzdu. Latvijā tas nozīmētu – mašīnā vai pieslēdzoties datoram. Te man nav ne viena ne otra. Pie augstskolas datoriem tikšu pirmdien. Bet tas ir tālu…

Tikmēr jau bija deviņi un devos uz tirgu. Un ceļā pēkšņi iedomājos – tepat netālu taču ir viena no mobilajiem operatoriem veikaliņš – varbūt viņi man var palīdzēt. Bet – ir taču svētdiena. Tomēr apgriezos un pagājos uz otru pusi. Izrādījās – arī svētdienā viņi strādā un pat no 9iem. Neviena cita klienta nebija un pārdevējs bija ļoti laipns. Izstāstīju savu bēdu, viņš teica, ka man vajadzīgais, protams, esot. Un tā mēdzot gadīties, ka sienā spraužamais sadeg. Viņam pašam arī viens esot sadzis. Tātad es neesmu viena ar šo problēmu. Atrada, apskatījāmies – 8 lati (neoriģinālais, protams) un gandrīz jau nopirku, bet tad pajautāju – ja nu tomēr izrādīsies, ka ir kaut kāda cita vaina – vai ņems atpakaļ. Puisis teica – labāk būtu izmēģināt uz vietas. Bet man, protams, pusmirušā iPhone līdzi nebija. Nu ko, veikli aizjozu uz mājām un paņēmu gan to, gan vadu, gan potenciālo aizdomās turamo – sienā spraužamo.

Izmēģinājām. Apstiprinājās, ka vainīgs ir sienas kontakts un atkal – grasījos jau maksāt, kad attapos uzprasīt – bet vai manu iPadu arī lādēs? Visticamāk, ka nē – puisis atbildēja, jo tam vajagot citus/lielākus parametrus (vīrieši, atvainojiet – man nebija svarīgi, tāpēc neatceros ko tieši). Vai tad šis lādēja? Protams, gandrīz visu mēnesi ar šo taču lādēju abus. Bet nu ir beigts, varbūt arī tāpēc. Tā kā man mājās bija/ir 2 dažādi iPhone un iPads, tad, tos pērkot, protams, katram līdzi nāca viss nepieciešamais un es netiku pievērsusi uzmanību, kas ir no kura. Mājās lādēju ar vienu lādētāju (iespējams – tieši iPadam domāto), bet uz šejienu līdzi paņēmu citu – mazāku un plakanāku, taču iepriekš pārbaudīju, ka strādā. Laikam pārstrādājās…

Puisis pārbaudīja kādos tur papīros un teica vēlreiz – visticamāk, ka iPadu nelādēs. Skriet uz mājām vēlreiz – tam pakaļ, lai izmēģinātu man arī negribējās. Prasīju – bet kur varētu dabūt tādu lādētāju – svētdienā un vēlams netālu. Datoru veikalos vajagot būt, un tuvākais esot burtiski tepat pāri ielai un vēl daži soļi. Nu ko, devos turp. Un tiešām – arī tas strādāja svētdienā un arī jau no 9iem.

Izstāstīju savu bēdu, bet jau uzreiz iPada versijā, piebilstot, ka vajag lai lādē arī iPhone. Atradās 2 potenciāli derīgi komplekti un arī iPads, ar kuru izmēģināt, bija uz vietas. Viens maksāja ap 9 latiem, iPads to atpazina, bet nelādējās, otrs derēja. Bet toties maksā arī – 400 lejas jeb ap 18 latiem. Protams, komplektā ir viss: gan man vajadzīgais sienā spraužamais, gan absolūti nevajadzīgais vads, gan drusku tā kā vajadzīgais autolādētājs (vienā mašīnā mums ir tāds, kas lādē arī iPadu, otrā – tikai telefonus lādējošs). “Pliku” man nepieciešamo gabalu es nez vai atradīšot. Neko darīt un nav ko vilkt garumā, jāpērk šis.

Sadomāju, ka vismaz tā mazināšu “sāpes”, ka nopirkšu ar savu darba (firmas) karti – lai nav personīgie izdevumi. Bet karšu lasītājs negribēja sadarboties. Vispirms paziņojums, ka PIN ir ok, pēc tam kļūda. Un viss. Izmēģinājām vairākas reizes, pazvanījām uz servisa numuru un saņēmām universālo atbildi – sistēma esot kārtībā, lai es sazinoties ar savu banku – kāpēc karte neiet… (nu, šo dzejoli es te dzirdu jau ne pirmo reizi, tikai iepriekš – par savām pārējām kartēm ik pa brīdim). Ielikām otru karti (kas man nav tik izdevīga) un viss bija kārtībā. Ar tām kartēm laikam ir tāpat kā ar bitēm – nekad neko droši nevar zināt jeb – tās darbojas cieši kopā ar Mērfiju.

Ikdienas lietošanai man ir 2 kartes. Viena izdevīgāka (jo ir “īstā” kredītkarte un nav jāmaksā komisijas par ārzemju pirkumiem), otra – ne tik, jo ir “neīstā”. Protams, biežāk lietoju to izdevīgāko, bet arī tai pāris reizes ir bijuši šī paša veida atteikumi, un tad otra ir nostrādājusi. Ieejot nākamajā veikalā vai citur, arī tā pirmā karte aizgāja (tāpēc man gribas domāt, ka vaina nav kartē). Un šodien, kad negāja man izdevīgākā firmas karte, protams, “īstā” kredītkarte, aizgāja ar pirmo mēģinājumu. Ej nu saproti, tās karšu lietas. 🙂

Tā nu biju noņēmusies jau kādu stundu, kad beidzot laimīga varēju doties uz tirgu. Galvenais pirkums, kā jau ierasts, bija vīnogas, vēl pa druskai no citām lietām un kārtībā. Mājās pirmais ko izdarīju bija – uzlikt telefonu lādēties, jo vēl šodien viņš man fotoaparāta statusā būs nepieciešams. Bet tas būs jau atkal cits stāsts.

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s