Pirmā skolas diena

ASV nav tā, ka visiem un visos štatos mācības sākas vienā laikā – ir dažādi. Bufalo Universitātē studiju gads šogad sākās pirmdienā 30.augustā. Pirms tam bija intensīva iepazīšanās nedēļa ar dažādiem pasākumiem un informācijām, no kuras gan mēs tikai dažas “astītes” redzējām.

Universitāte ir liela gan studentu skaita ziņā (32 tūkstoši šoruden, no tiem ap 20 tūkstoši studē bakalaura līmenī, pārējie – maģistra un doktora), gan arī teritorijas ziņā – universitātei ir 3 bāzes (kampusi): Ziemeļu, Dienvidu un Centra. Man visas nodarbības plānotas Ziemeļu bāzē un 20 minūšu gājienā no tās arī dzīvoju. Ieskatam ielieku Ziemeļu bāzes bildi, bet ceru, ka arī pārējās kādā brīdī apskatīšu.

Mūsu bāzes teritorija ir iespaidīga un tā ir lielākā no trijām, ēkas – dažādos laikos būvētas, bet ļoti vecu nav, vietām arī tagad notiek remonta/būvniecības darbi – viss attīstās. Teritorija ir skaisti sakopta un pie visiem piebraucamajiem ceļiem ir informatīvie uzraksti – pie daļas no tiem esmu safotografējusies un kādā brīdī ielikšu foto galeriju ar universitātes teritorijas bildēm.

Studiju gads patiesībā mums sākās jau vakar vakarā (29.augustā). Pa dienu bija dažādi pasākumi no jau minētās “iepazīšanās sērijas”, bet mēs – 4 savas mājiņas iemītnieces – uz tiem īsti neaizgājām. Jā, izstaigājām universitātes teritoriju – lai vieglāk atrast savas lekciju vietas pirmdien, bet pēc tam izmantojām Uber un aizbraucām uz Walmart lielveikalu iepirkties – gan kaut cik pārtiku, gan saimniecībā nepieciešamas lietas.

Bet vakarā gan aizgājām uz studiju gada atklāšanas uguņošanu – tā bija deviņos. Šeit vakaros satumst mazliet ātrāk nekā pie mums un jau pirms deviņiem ir tumšs. Bildē redzat, kā bija tematiski izgaismota viena no lielo ēku sienām, to pārvēršot par lielisku fonu. Jā, protams, gan Bufalo pilsētas, gan universitātes nosaukums ir saistībā ar to dzīvnieku, par kuru lasīts indiāņu romānos – bizonu un arī gan universitātes sporta komandas, gan Bufalo pilsētā bāzētā NHL hokeja komanda (kurā spēlē Zemgus Girgensons) nes Bulls (bullis/vērsis) vārdu. Tā nu te vērši/bizoni ir visur.

No paša pasākuma laikam biju gaidījusi nezinko, kas gan ir mazliet saprotams, atceroties grandiozās uguņošanas, kas tika redzētas Disneja Pasauli apmeklējot iepriekšējā lielajā ASV apmeklējumā 2008.gadā. Nebija jau arī gluži tik haotiski un vienkārši kā Jaungada uguņošanās pie mums lielmāju pagalmos, bet īpaša šova arī nebija – vienkārši kādu brīdi tika šautas skaistas raķetes pa vienai un mazu atblāzmu var redzēt arī nākamajā attēlā. Drošība tika nodrošināta interesanti – teritorijā ir vairāki ezeriņi un viena no tiem vidū bija laiva, no kuras salūts šāvās debesīs un citi cilvēki tur tuvumā nebija, bet toties viss bija labi redzams, jo skatītāji atradās augstāk.

Skanēja skaļa mūzika, bija dīdžejs, visiem dalīja bildē redzamās “plaukšķenes” un arī saldējumu – ko ātri apēst. Kādas 15 minūtes bija vienkārši pulcēšanās skaļās mūzikas pavadībā (varbūt gaidīja, kad pierims vējš, jo tas bija diezgan traks – un tas arī notika), tad salūts un visi pamazām izklīst. Jāpiebilst, ka vakars bija tik silts kā pie mums uz Jāņiem un izklīšana notika tiešām lēnām…

Bet nu labi, tagad par studijām. Mana slodze nedēļas griezumā būs ļoti dažāda – no 1 īsas lekcijas pirmdienās un trešdienās (50 minūtes), līdz 3 dažādiem priekšmetiem dažādos laikos ceturtdienās – tās man būs trakākās dienas. Jo jāpatur prātā, ka uz katru pusi ir 20 minūšu gājiens. Tad var sanākt tā, ka tik vien ir kā mājās atnākt un pēc maza brīža soļot atpakaļ. Bet tad jau redzēs, tā kā izskatās, ka patstāvīgi jāmācās un viss kas jādara būs daudz, iespējams, ka reizēm starp lekcijām palikšu universitātē – vai nu bibliotēkā, vai kaut kur ārā, ja laiks būs jauks un arī iekšā ir daudz visādu telpu, kur var uzturēties.

Ar Covid “lietām” ir tā, ka visiem ir jābūt vakcinētiem, katru rītu, pirms doties uz universitāti ir elektroniski jāaizpilda “veselības pašpārbaudes apliecinājums” (nu kaut kā tā), iekštelpās visiem jāvalkā maskas: gan auditorijās un gaiteņos, gan arī daudzajos universitātes teritorijā esošajos veikaliņos un ēstuvēs.

Priekšmets, kas sākās šodien saucas STEM communication jeb kā viņi paši saka – priekšmets, kur topošajiem inženieriem stāsta, cik svarīgi priekš viņiem pašiem ir prast komunicēt – gan sevi parādīt, gan sniegt informāciju ne-inženieriem saprotamā veidā. Saturiski man šķiet, ka kurss nebūs ļoti grūts, bet būs daudz jālasa (klasiskā Amerikas stilā – jānopērk vai par maksu jāiznomā uz laiku dārga grāmata un tad uz kārtējo nodarbību kārtējā porcija jāizlasa). Un izskatās, ka būs arī daudz praktisku/nododamu darbu, kā arī testi/kontroldarbi. Priekšmets mums būs 3 reizes nedēļā pa 50 minūtēm līdz 10.decembrim, pēc tam eksāmenu nedēļa. Un pa vidu, kā jau ASV ierasts – arī “midterm” jeb “semestra vidus pārbaudījums”. Būs ko darīt.

Grupā mēs esam kādi 25, šodien bija īsa iepazīšanās un kursa prasību izstāstīšana. Izskatās,ka ārzemnieki mēs esam 3 – viena meitene no Turcijas un mēs 2 no Latvijas grupas. Šis ir bakalaura līmeņa studiju kurss. Es to izvēlējos, jo ir zināma saistība ar to, ko mācu studentiem “lietišķo rakstu” priekšmetā un dažas interesantas idejas bija jau šodien. Tagad jābeidz, jo ir jau pavēls un rīt atkal 2 jauni priekšmeti sāksies, plus būs jāpagatavojas trešdienas nodarbībām šajā priekšmetā.

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s