Kontrastpiektdiena Oberhofā

Ja kādu esmu nomocījusi ar hercogstāstiem, tad šajā stāstā (bet tikai šajā!) varēs atvilkt elpu – par vēsturi un valdniekiem nekā nebūs. Galerijā gan viena hercogbilde ir iesprukusi, bet arī es neiedziļinājos – kāpēc. 🙂

partly-cloudy-with-sunJa skatos tieši no prakses/darba viedokļa, tad mana Vācijas vasara ir izdevusies. Taču mana plāna slepenā daļa ir gandrīz pilnībā izgāzusies: īpaši sportiskas aktivitātes man mediķi neatļauj (es esmu orientieristu firmā!!!) un arī no siltajām zemēm šogad te nav nekā… Jā, pagājušajā gadā esot bijis anormāli karsti, bet šogad jums Latvijā laiks ir gan labāks, gan karstāks…

Vienudien skumji nopūtos – neviens no abiem līdzi paņemtajiem peldkostīmiem nav pat saslapināts un arī iedeguma tik vien ir kā mazliet uz rokām un sandaļu krusti uz kājām… Mazs mierinājums ir, ka tad, ja nelīst, apmācies laiks ir pat patīkamāks visu dienu uz augšu un leju staigājot. Bet – mazs!

Arnštatē ir viena ūdensvieta: segtais kaut kas ar baseinu (ne par SPA, ne atrakciju parku īsti nevar nosaukt), bet tā vieta ne no ārpuses, ne interneta bildēs manas simpātijas neraisīja. Bukletus šķirstot redzēju, ka mazāk kā 100 km rādiusā ir virkne labu ūdensvietu (gan termālie ūdeņi, gan visādas citādas), bet cerības turp aizkļūt izbālēja, kad kļuva skaidrs, ka manējie ar auto ciemos neatbrauks un vilcieni ne uz vienu no tām vietām īsti neiet…

oberhof-logo2Un tad nāca sakritība. Jau pašā savas prakses sākumā kartē pamanīju, ka tikai kādu 30 km attālumā ir slavenais Oberhofas ziemas sporta centrs (slēpošanas un biatlona trase, tramplīni, kā arī bobsleja-kamaniņu trase), bet, nodomāju – lai jau ir, vai nu man vērts turp vasaras laikā ar vilcienu doties…

Par sausajiem peldkostīmiem skumstot, nejauši pamanīju informāciju, ka Oberhofā ir arī ūdensparks ar kaifīgu nosaukumu: H2Oberhof. Papētīju – glīts. Kombiticket-heiss-und-kaltCenu lapā pamanīju, ka ir pieejama arī kombinētā biļete karsts-auksts piedzīvojumam: 4 stundas ūdenscentrā un 2 stundas slēpošanas hallē par 22 eiro.

Kas tā par slēpošanu vasarā??? Izrādās, turpat blakus normālajai slēpošanas trasei, 2009.gadā ir atklāta telpu distanču slēpošanas trase, kuras kopgarums ir 1,2 km, protams, arī ar nelīdzenumiem (vairāki dažāda garuma, slīpums ap 11%, kopējā augstumu starpība 44 m). To nu es gribēju redzēt un izmēģināt! Atlika tikai saplānot.

IMG_3105Izlēmu braukt piektdien, kad nav dikti biezs un tas bija labs lēmums. Tā kā tas ir salīdzinoši tuvu, vilciena biļete man iznāca lētā (7,90 eiro turp un atpakaļ). Bet lai nu cik ņipri dīzeļvilcieni kalnā rāpjas, ar to Oberhofai nepietiek. Interesanti, ka no pagara tuneļa vilciens ārā izbrauc burtiski tieši pie stacijas.

Tad nu mazliet apguvu arī braukšanu ar autobusu (nu, pie vadītāja biļeti nopirkt nav īpaši grūti) un autobuss pa krietnu serpentīnu rāpās no ļoti skaistās Oberhofas dzelzceļa stacijas (kārtīgi sabildēju un ieliku galerijas beigās) augšup uz pilsētu. Un no pilsētas uz attiecīgo sporta veidu centriem ir vēl jāpakāpjas – tos pāris km gāju kājām un izbaudīju skaistos skatus.

IMG_3087Vēsturiski Oberhofai sniega problēmu nav bijis – pilsētā ir sniega stabs, kur atzīmēti sniega rekordlīmeņi ar gadu norādēm. Bet, ja pareizi atceros, pēdējos gados šad un tad ir gadījies, ka tomēr arī šeit dažkārt lielas distanču slēpošanas vai biatlona sacensības notiek pa vairāk mākslīgi uzturētu sniega taciņu…

Savu piektdienu ieplānoju no augšas uz leju un no aukstuma uz karstumu. Un proti: vispirms uzkāpu augšā uz ziemas sporta veidu centriem. Galerijas sākumā redzēsiet bildi ar milzīgu brīvo stāvvietu skaitu. Jā, ziemā sacensību laikā, tās visas, noteikti ir aizņemtas. Tagad, vasarā, bija patīkami te redzēt diezgan daudz sportiski aktīvo cilvēku: gan ar velosipēdiem, gan skrituļslēpēm, gan skrienošus…

IMG_3029Sāku ar no ārpuses apskatāmajiem: uzmetu aci boblsleja-kamaniņu trasei (nekā īpaša no augšas redzama tur vasarā nav), drusku vairāk pagrozījos ap slēpošanas un biatlona trasi, jo tur bija gan vairāk ko redzēt, gan mana interese bija lielāka, gan arī dzīvības tur bija vairāk.

Redzēju Austrijas un Šveices slēpotāju komandu mikroautobusus, nobildēju biatlonistus, kas no treniņa atgriežas. Jā, turpmāk sporta pārraides no Oberhofas skatīšos ar citādu sajūtu. 🙂

Un tad jau bija mana kārta. Slēpot. Vācieši paši ir ļoti lepni ar savu unikālo slēpošanas halli. Bukletiņā lasu, ka tajā esot ap 20 km aukstumcauruļu un tik kvalitatīvi siltumizolācijas materiāli izmantoti, ka visu gadu varot noturēt ap 30 cm mākslīgā sniega kārtu un telpu temperatūru mīnus četri grādi. Aukstuma noturēšanas spēja (nu jā, mēs Latvijā parasti par siltuma zudumiem uztraucamies, te ir pretēji) esot 70-80%, atkarībā no āra temperatūras.

skisporthalleGalerijā redzamas manas bildes – centos halli no dažādiem rakursiem safotografēt, bet nevienā neizdevās tās konfigurāciju tik labi redzēt, kā man gribētos, tāpēc te pielieku interneta attēlu. Ir iespaidīgi!

IMG_3045Kā ir iekšpusē? Īsta ziema, plaša un ērta slēpošana. Vienvirziena satiksme ir augšējā attēlā redzamajā kreisās puses lokā (tur arī visnopietnākās kāpumu, kritumu un līkumu kombinācijas; abās labās puses astītēs ir dažāda slīpuma un izliekuma trase, kur pa labo pusi brauc uz priekšu, pa kreiso atpakaļ. Brīžos, kad ir daudz slēpotāju, tas varētu nebūt dikti omulīgi. Bet piektdienas pusdienlaikā, kad es tur biju, bija labi.

Kā man gāja? Pēc pirmās sajūsmas – braukšu slēpot! – nāca dzīves proza: ja esmu uz Vāciju vasarot atbraukusi, tad kā ar slēpojamajām drēbēm? Bikses un jaku piemeklēju. Ar cimdiem un cepuri viena sportiska kolēģe solīja izlīdzēt. Un, protams, aizmirsa mājās uz galda… lakatsPar laimi, hallē cilvēku nebija daudz un tie bija ar slēpošanu aizņemti, lai uz citiem daudz neskatītos. Man vidus, tātad, bija puslīdz pieklājīgi ieģērbts, bet nu divi gali… Rokās bija velocimdiņi (daži slēpoja plikām rokām, bet es esmu diezgan salīga) un ap galvu apsēju savu skaisto zīda lakatu – līdzīgi kā bildē redzams. 🙂 Ar slēpēm, nūjām un zābakiem problēmu nebija – tos varēja iznomāt uz vietas (10 eiro).

Par sevi kā slēpotāju gan biju šokēta: nebiju gaidījusi, ka pēc 2 gadu neslēpošanas (tai skaitā arī gandrīz gads nesportošanas) un traumas būs tik grūti. Domāju – ja varu padsmit km nostaigāt, tad gan jau trasē būs labi. Bet nekā. Labs brīdis pagāja, kamēr vispār kaut cik slēpju sajūtu atdabūju, tad vēl ar nokrišanas bailēm bija galā jātiek (galvu tak slidojot krītot nesasitu, bet ar to joprojām ir problēmas…) un, kad nu slīpumā augšā vajadzēja tikt, tad izrādījās, ka ne rokas, ne kājas pēkšņi vairs nezina kas tām jādara… Protams, nepadevos, šļūkāju tik uz priekšu un pēc kādas pusstundas jau sāku justies puslīdz kā cilvēks. Samaksāto 2 stundu vietā, man spēka un pacietības pietika 1. Bet galu galā saku – bija vērts un bija labi!

IMG_3064Gan augšup, gan lejup uz pilsētu kāpjot, ar priecājos par skaistajām dzīvojamajām un tūristu mājiņām – tas ir vietējo ienākumu avots, tālab ēkas ir glītas un dažādas – galerijā var redzēt. Bet te ielieku bildi ar arī Arnštatē pamanītu būvniecības īpatnību: ja šejieniešiem sagribas balkonu vai terasi, viņi to viekārīši piebūvē mājai no ārpuses klāt ar koka vai metāla balstiem. Ne vienmēr tas izskatās skaisti, bet…

Arī lejā pilsētiņā, protams, dominē viesu mājas, kafejnīcas un tūristu veikaliņi. Kādu brīdi vienkārši pastaigāju pa pilsētu un pafotografēju. Tad devos uz piektienas silto daļu: ūdenscentru. h2oberhof-poolbereich-wellnessbad_front_largeTā kā nospriedu, ka nav glīti bez atļaujas kopā ar interjeru fotografēt arī cilvēkus dažādās plikuma pakāpēs, te ielikšu pāris bildes no interneta. Tas ir tiešām jauks: jauns, tīrs un kārtīgs. Neliels, arī ļaužu drūzma nebija liela. Biļetes var nopirkt tikai uz izpriecu daļu, tikai pirtīm un SPA vai kombinētās (man bija kombinētā). Vispār tā doma ir laba, jo izpriecu daļa ir diezgan skaļa, bet SPA un piršu daļa ir nosacīti nodalīta elegantā un klusā zona (nu jā, bērniem jau tās parasti neinteresē). Āra daļa nav liela un piektdien vienīgi āra baseinā (tā, ka no ūdens tikai galva laukā) varēja uzturēties, plašie zālieni un daudzie guļamkrēsli stāvēja tukši – kā lielāko daļu no šīs vasaras.

h2oberhof-wellnessbad-aussensaunen_front_largeEs gan neesmu diez kāda pirts mīlētāja, bet šoreiz mazliet jāuzraksta. Šo daļu izpētīju gan aiz ziņkārības, gan dēļ sasildīšanās vajadzības: man brīžam bija auksti, gan slēpošanas slodzes dēļ, gan pēc peldēšanās āra baseinā.

Pirts daļa ir sadalīta vēl 2 daļās: iekšējā un āra. Iekšējā daļa bija manējā: tajā ir 4 pirtis – mērenās, kur temperatūra ir no 40 līdz kādiem 60 vai 70 grādiem. Bet, izejot pa stiklotajām durvīm, ārā apmēram 2.stāva līmenī uz terases ir izvietotas guļbaļķu karstās pirtis (kādi 3 veidi) – bildē mazliet var redzēt. Šajās pirtīs iekšā negāju, bet skaisti izveidoto ārpusi izstaigāju (pēc tam gan atkal bija jāmūk sildīties kādā no mērenajām pirtīm). Šajā daļā bija ļoti patīkami – klusa un relaksēta atmosfēra.

IMG_3083Padzīvojos pa H2Oberhof kādas stundas 3 un tad jau bija laiks pamazām uz autobusu un tālāk uz vilcienu posties. Pa ceļam vēl izmetu līkumiņu pa pilsētas centrā topošo kūrparku (īsti nesapratu, kas tas par zvēru, galerijā būs dažas bildes, arī tā viena ar jocīgajiem baseiniņiem lielā flīzētā laukumā). Šajā bildē redzams objekts, kuru sapratu – ar kreisās puses nūjiņu uzbungojot pa glīti sašķēlēto granīta bluķi, ļoti dzidri (un dažādi) skan. Turpat netālu bija arī objekts, kurā galva jābāž iekšā (galerijā būs) un kaut kas jāklausās… To gan neizmēģināju.

Mājās pārrados nogurusi, bet ļoti apmierināta ar savu piektdienu. Un, jāatzīst, tajās pirtīs kaut kas labs tomēr ir – nākamajā rītā pamodos ar ļoti patīkamu dziļu tīrības un viegluma sajūtu. Nu nevar tādu pēc vienkāršas dušas dabūt…

Bet nu jau pietiks. Vēl tikai saite uz fotogaleriju, kurā ir tieši 100 bildes. Arī šai ieliku dažus paskaidrojošos starpvirsrakstiņus.

 

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s