Uz Rumāniju!

viaIlgi mierā un uz vietas nosēdēt es nevaru… – jārosās! Ja rudens-ziemas-pavasara periodā mans “nemiers” izpaudās braukāšanā uz Valmieru, studējot sociotehnisku sistēmu modelēšanu, tad nu visi studiju kursi ir nokārtoti un pienācis laiks aizrosīties kaut kur tālāk – uz Rumāniju.

Ko un kā? Došos praksē Erasmus+ programmas ietvaros. 24.jūnijā lidošu uz Budapeštu un no turienes tālāk x stundu (kādu četru?) brauciens ar autobusu uz Timišoaru Rumānijā. Kāpēc tā? Var jau lidot arī uz Rumānijas galvaspilsētu Bukaresti un tad mēģināt aizkulties uz Timišoaru, bet tas esot vismaz uz pusi tālāk un busi no Budapeštas esot komfortablāki un ātrāki – tā stāsta internets. Noticēju. Kā būs reāli – gan jau uzrakstīšu.

Latvijā atgriezīšos 9.septembrī. Pa vidu – cik nu sanāks – rakstīšu tepat emuārā par to, kā man veicas vai neveicas.

logo uptPēc ilgstošiem prakses vietu meklējumiem (nu nekādi viņi – iespējamie partneri – nesaprot, kas tas par zvēru – sociotehnisku sistēmu modelēšana un kas tas par studentu-praktikantu, kam jau ir doktora grāds…), laimīgas sakritības (paldies ASV jūrniekiem!) rezultātā Timišoaras Politehniskā universitāte ir ar mieru mani uzņemt.

romania-logo-12Droši vien līdzīgi daudziem, neko diži daudz par Rumāniju nezinu. Ātri paskatījos wikipēdijā: Rumānijā ir ne tikai “Drakulas vietas” – tā ir liela valsts ar 20 miljoniem iedzīvotāju (10 Latvijas sanāk), “manā” pilsētā ap 300 tūkstošiem, augstskola esot viena no lielākajām Eiropā…

romania-regions-mapNu ir laiks sākt mācīties Rumānijas ģeogrāfiju: 

  • galvaspilsēta Bukareste ir labās puses sarkanajā apgabalā – Valahijā;
  • lielā oranžā pa vidu ir Transilvānija – “Drakulas rezidence”;
  • Timišoara atrodas dzeltenajā – Banatas apgabalā. Vēsturiski tas ir bijis Austroungārijas impērijas sastāvdaļa, līdz ar to esot samērā attīstīts.

Universitatea_Politehnica_Timisoara_-_RectoratTimišoara esot radusies nosusināta purva vietā… Bet sava skaistuma dēļ tiekot saukta par mazo Vīni… – nu, nu tad jau redzēs kā tas viss iet kopā.

Bet augstskolas administratīvā ēka ir pašā centrā un tiešām kā no Vīnes – sk.bildīti. Augstskolas “kampuss” esot “kājām ejamā attālumā” – to jau nākamnedēļ pārbaudīšu un tad uzrakstīšu.

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s