Pēdējā pus-diena Moldovā

Isabelle-3Tā nu iznāca, ka tikai šodien – sestdienas jeb pēdējās dienas rītā beidzot visi 4 mierīgi sēdējām pie brokastu galda un bez steigas pļāpājām (nu labi, arī vakar vakarā drusciņ mierīgas papļāpāšanas sanāca). Galvenais ieguvums – sakalām nākotnes plānus – nākamā gada aprīļa sākumā kopā ar prāmi dosimies uz Stokholmu, jo Tatjana un Valērijs lidos uz meitas kāzām, kas notiks Viļņā.

Kad bijām ļoti nesteidzīgi pabrokastojuši, devāmies lidostas virzienā, bet ar pieturām. Vispirms apstājāmies Čokanes (tā ir viena no Kišiņevas daļām) tirdziņā – nopirkt dažus pēdējos ciema kukuļus jeb iztērēt palikušo samainīto skaidro naudu. To mums šīs nedēļas laikā vajadzēja vienīgi dažās vietās, kur kartes nepieņem un šajā braucienā ar 23 eiro skaidrā naudā izrādījās pietiekami. Par ēšanu un arī Krikovas vīna veikalā varēja maksāt ar karti – ļoti ērti. Smaidīga bija pēdējo 2 leju (kādu 10 eiro centu) iztērēšana – tirdziņā prasīIMG_5380ju mazās smukās krāsainās paprikas “par visu naudu”. Sanāca paprāvs maisiņš, ko atvest mājās. Vēl vedam arī krietnu maisiņu ar valriekstiem, daļa ir pašu lasītie.

Mājās mūs Valērijs cienāja ar ļoti garšīgu sarkanvīnu. Teicām, ka gribam to nopirkt un šorīt tikām aizvesti uz citas vīna rūpnīcas firmas veikalu. Tajā varēja nopirkt gan fasētu, gan izlejamo vīnu. Tas, kuru gribējām, maksāja 17 lejas litrā. 🙂 Mans prieks ir sapirktā 5 veidu brinza (tajā skaitā – 2 veidi no kazas piena) – tā man iegaršojās jau pirmajā Moldovas apmeklējumā un zināju, ka gribēšu to atkal nopirkt mājās vešanai. Augļu un dārzeņu piedāvājums ir milzīgs un ne viss man bija pazīstams – sk.bildīti – es nezinu, kas tie par “zvēriem”.

IMG_5387Kad viss vajadzīgais bija nopirkts, devāmies uz Tatjanas un Valērija pilsētas dzīvokli. Tagad tajā dzīvo viņu meita ar vīru. Iedzērām kafiju, uzēdām pa kādam gardumiņam, vēl mazliet papļāpājām un tad jau bija jādodas uz lidostu. Attēlā – skats pa dzīvokļa logu – priekšplānā pāri ielai esošais “biezo” māju rajons. Ja vien nauda ļauj, moldāvi joprojām būvē gigantiskas privātmājas.

Šo rakstu jau sēžot lidmašīnā – tūdaļ pacelsimies un pēc mazliet vairāk kā 2 stundām būsim Rīgā. Ja vēl kas interesants ienāks prātā, uzrakstīšu, bet droši nesolu.

Jau no Rīgas lidostas pierakstu – ielidojām 20 minūtes pirms plānotā laika, nu gaidām, kad atbrauks pakaļ. Viens jauks pasākums ir galā. 🙂

1 thought on “Pēdējā pus-diena Moldovā

  1. Atbalsojums: Vēl 2 Moldovas raksti papildināti ar bildēm un minigalerijām | IEVAS PASAULE

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s