13.diena – 22.augusts – saulainā ceturtdiena

Kā bija solīts laika prognozē, diena uzausa skaidra un saulaina, kaut (un varbūt tieši tāpēc) rīts bija pavēss. Ap pusdesmitiem mūsu kuģis piebira pilns ar bērneļiem, kuri 2 skolotāju pavadībā bija atnākuši apskatīt kuģi. Mūsu zviedriski runājošie studenti bija viņu gidi, jo norvēģu un zviedru valodas ir tik līdzīgas, ka varot saprast.

Ap desmitiem viņi bija projām un mēs devāmies ceļā. Šī bija pirmā reize, kad jūrā gājām pa citu pusi nekā ienācām, jo Maloy atrodas uz salas. Interesantākā dienas daļa bija pašā sākumā, kur dodoties projām no ostas mums bija jāizbrauc pa apakšu augstajam tiltam. Kapteinis bija izrēķinājis, ka tiksim cauri – tilts esot par 2 metriem augstāks, nekā mūsu garākais masts. Divi metri nu nekādi nav daudz, tāpēc drošības dēļ bocmanis uzrāpās priekšējā masta pašā galā – skatīties, kas un kā. Mēs smējāmies, ka viņa uzdevums būs ar rokām atbalstoties pret tiltu apturēt kuģi, ja izrādīsies, ka tomēr nevaram tikt cauri. Bet, protams, viss bija sarēķināts pareizi. Droši vien no malas/ostas tas labi izskatījās, jo no tāda attāluma 2 metru rezervi noteikti nevar redzēt. Un tad sekoja ārkārtīgi skaists brauciens cauri salām un saliņām – vispirms, lai tiktu “lielajā jūrā”, bet arī pēc tam daļu dienas burājām samērā tuvu krāšņi kalnainajam Norvēģijas krastam. Studenti taisīja visvisādas fotosesijas, jo laiks bija jauks un jūra mierīga. Tiesa gan, ne tik mierīga, lai es justos īsti labi. Jūrasslimību gan man šodien daļēji izdevās apšmaukt – laicīgi aizlavījos gulēt (nebiju klāt pēcpusdienas sesijā), bet toties pamodos jūtoties krietni labāk. Tagad, kad šo rakstu, pulkstenis ir pusvienpadsmit – man ir vēlā maiņa (līdz pusnaktij) un ceru, ka izturēšu bez lielā nelabuma līdz maiņas beigām.

Jūra ir tik mierīga un vējš tik rāms, kā vēl nav bijis nevienu vakaru, kuģis ar visām burām uz priekšu velkas ar ātrumu 2 mezgli (normāli ir 5 līdz 12), redzēs, kā būs naktī. Man jau dikti patiktu, ja nakts trauksmju nebūtu, bet, ja uzradīsies vējš, noteikti kaut no nāksies darīt ar burām un to jau nevar zināt iepriekš. Tā kā pagājušo nakti bijām ostā, tad trauksmju, protams, nebija un labi izgulējāmies, taču tagad jūtos nogurusi gan tādēļ, ka esmu cīrulis pēc dienas režīma un man ir grūti tik ilgi vakarā būt nomodā, gan tādēļ, ka arī pa dienu tomēr reizes 4 cīnījāmies ar burām, mainot un koriģējot tās, gan, droši vien, arī tādēļ, ka tomēr jau otro nedēļu esam uz kuģa.

Es pamazām sāku domāt par darbu (cik nu varu), jo jau 2.septembrī man jāsāk lasīt lekcijas jaunā priekšmetā – Pārmaiņu vadība (RSU studentiem) – tas man nekad nav bijis kā atsevišķs priekšmets un šorīt, e-pastus pārbaudot, saņēmu ziņu, ka tas būs jālasa angliski. Tas gan kopumā ir OK, jo tagad man ir svaigs 2 nedēļu angļu valodas treniņš un arī uz kuģa no kolēģu sesijām iegūtas vairākas labas idejas ko izmantot.

Mierīgā diena un vakardienas atpūta deva arī iespēju beidzot mierīgi drusku papļāpāt ar kolēģiem Jakubu un Markusu (ar katru atsevišķi), par mūs interesējošajām profesionālajām lietām. Iznāca parunāties arī ar mūsu maiņas atbildīgo Aņu. Viņa pagājušajā gadā uz kuģa esot bijusi kā studente (maģistra grāds medicīniskajā ķīmijā), šogad jau kā “darbiniece”. No viņas uzzināju arī mūsu kuģa tālākos plānus: kad mēs Bergenā savu braucienu brauksim, kuģis uzņems “darbīgo tūristu grupu” (kuri ir ar mieru kaut ko uz kuģa arī darīt) un dosies uz Oslo. Oslo savukārt viņi uzņems mūsējai (ar darba pienākumiem, nevis brīvu izvēli, darīt vai nedarīt) skolēnu grupu un dosies atpakaļ uz Ščecinu, kurā plāno atgriezties septembra vidū.

Šovakar bija brīnišķīgs bezmākoņu saulriets mierīgā jūrā un tagad skatos uz gandrīz tikpat skaistu gandrīz pilnu mēnesi debesu otrā pusē. Lieliski ir tādi mierīgi vakari (pat tad, ja nāk miegs).

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s