Honolulu sīkumiņi


Iepriekš solījos, ka vēl kaut ko par Honolulu uzrakstīšu un nu, lidostā un lidmašīnā uz Rīgu brītiņš laika ir.
waikiki_street_mapMūsu viesnīca bija izvietota Honolulu “tūristu daļas” Vaikiki vidū – šī pilsētas daļa stiepjas gar jūras krastu līdzīgi Jūrmalai – trīs paralēlās ielas iet gar jūru, ir milzums šķērsielu un te atrodas praktiski tikai viesnīcas, veikali un citas tūristiem paredzētas vietas un lietas. Mēs bijām no jūras tālākajā paralēlajā ielā (līdz pludmalei mazāk kā 10 minūšu gājiens) un kanāla malā – kā to varēja redzēt Holulu pirmā stāsta bildēs. Konferenču centrs bija no mūsu viesnīcas pa labi – pusstundas gājienā un būtībā tas ir uzreiz ārpus Vaikiki (oranžais četrstūris kartes augšējā kreisajā stūrī uzreiz pāri kanālam, zooloģiskais dārzs ir otras puses robeža un arī līdzīgā attālumā. Vienkārša mums tā ģeogrāfija.

kings villagePa ceļam uz pludmali gājām garām “karaļa ciematam” (Kings Village) – ārkārtīgi jaukam nelielu ēku kompleksam, kurā ir savas mikromazas ieliņas vairākos līmeņos un mazās košās ēciņās izvietoti, protams, veikaliņi un kafejnīciņas (ļoti jauki, bet dārgi – par skaistumu ir jāmaksā). Es gan vienmēr gar to savas acis pamieloju, gan vienreiz arī izstaigājām. Tad, kādu vakaru dodoties peldēties, skatāmies – pie ciematiņa stāv ļaudis un kaut ko skatās.

kings village1Apstājāmies mēs arī. Izrādās – sardzes maiņa. Četri braši sniegbalti tērpti karavīri, svinīgā ceremonijā (neprotu aprakstīt, jāredz) nolaiž “ciemata” karogu, noņem to no masta, ceremoniāli saloka un aizsoļo projām. Skaisti.
Pēc tam paskatījos internetā – šī ceremonija notiekot ik dienas 18.15. Kā karogs no rīta tiek pacelts, nezinām, tad nav ceremonijas. Vēl kādu reizi garām ejot, mums izdevās šo interesanto brīdi redzēt.
Pie viena internetā pamanīju, ka piektdienu pēcpusdienā tur notiekot arī zemnieku tirdziņš. Protams, aizgājām apskatīties. Bija interesanti – mazās ieliņas aizpilda tirgotāji, pārsvarā – augļu un dārzeņu.
kings village2Ananāsi, papaijas un citi augļi sakrauti grēdās, tos var nopirkt, bet visu laiku kāds no tirgotāja palīgiem kādus augļus mizo, sagriež un liek trauciņos kā gatavus “salātus”, gan no kāda viena augļa, gan jauktos. Protams, nopirkām un garšoja super.
Bija arī kādas “mājās ceptas”  bulkas, vjetnamiešu un vēl kādi eksotiski ēdieni, medus, ievārījumi un sīrupi – interesanti.

Ananāsiem tur ir medus garša – super sulīgi un saldi. Vienu reizi ananāsu nopirkām veikalā (Andris prot pareizi sagriezt), otru – šajā tirdziņā jauktajos salātos, kārtīgi uzēdām arī papaiju – garšo interesanti.
Jau mūsu pirmajā Honolulu vakarā pludmalē mūs gaidīja patīkams pārsteigums – kādus 3 vakarus nedēļā no 18.30 līdz 19.30 pludmales estrādītē notiek bezmaksas koncerts – ar havajiešu dziesmām un dejām, protams, dzīvā izpildījumā. Dejotājmeitenes bija sākot no kādu  6 gadu vecuma un mazās bija tiešām superīgas (lielās, protams, arī labas).
hula waikikiPar havajiešu dzīvesprieku pārliecinājāmies arī “no otras puses” – bijām mazliet pirms koncerta un tā sanāca, ka nostājāmies tā kā aizskatuvē un tad redzējām, kā jaunieši, gaidot koncerta laiku, paši savā nodabā dzied un dejo – sākumā vēl pat ikdienas apģērbā.
Protams, koncerts bija arī mūsu konferences atklāšanas vakarā un kuģa vakariņās, bet man Polinēziešu kultūra patīk – par daudz nebija un mēs jau no iepriekšējās reizes zinājām ko gaidīt.
Honolulu (un vispār Havaju salās) ir ļoti daudz japāņu – gan tūristu, gan vēsturiski viņi tur ir dzīvojuši, kā arī – šī ir viņiem tuvākā iepirkšanās un atpūtas vieta ASV. Tāpēc šeit ir ne vien manis jau iepriekš pieminētie 3 Apple veikali, bet pa vairākiem arī visu dārgo firmu veikaliem (Louis Vuiton u.tml.), vispār ļoti daudz Āzijas tūristu – atšķirt viņus vienu no otra īsti neprotu, drusku tā kā iemācījos japāņus apmēram atšķirt no citiem, jo arī mūsu konferencē apmēram puse dalībnieku bija no Japānas.

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s