Lidmašīna jau zina, ka būšu

Nupat elektroniski “iečekojos” pirmdienas lidojumam uz Kišiņevu. Lidošu ar AirBaltic tiešo reisu – tikai 2,5 stundas gaisā un būšu klāt. Laika zona tā pati kas pie mums.

Augstskolas pārstāvis e-pastā raksta, ka piektdien esot apskatījis dzīvokli, kurš oktobrī būs mans. Viss esot normāli, tikai par dvieļiem un gultas veļu pašai jāparūpējas – varu ņemt no mājām vai pirkt uz vietas. Vēl neesmu izlēmusi, kā darīšu. Veļasmašīna esot. Tad nu droši varu ņemt līdzi arī sporta apģērbu. “Manas” turienes augstskolas mājas lapā bija info, ka viņiem esot izcils sporta komplekss. Būs jāiemēģina. Ja laiks būs jauks un tas būs droši, plānoju Kišiņevu iepazīt arī skrienot.

Paskatījos laika apstākļu statistiku – Moldovas oktobris varētu būt līdzīgs jaukam Latvijas septembrim vai drusciņ siltāks. Patlaban tur gaisa temperatūra ir tuvu 30 grādiem dienas vidū un nākamo nedēļu zem 20 grādiem nesola. Tas patīkami. 🙂

Augstskola atrodas pašā, pašā centrā, ceru, ka dzīvoklis arī.

To, kāds būs mans lekciju grafiks vēl nezinu. Sākuma doma bija, ka lekcijas sāksies ar trešdienu.

Esmu noslinkojusi – konkrēti priekš Moldovas studentiem prezentācijas salikusi vēl neesmu. Ar angļu valodā mācāmajiem problēmu nebūs, tur man ir dažādi slaidu komplekti no Turības un apmaiņas lekcijām, krieviski gan vēl nav… Bet domāju, ka paspēšu satulkot no latviskajiem. Bija visādas svarīgas, steidzamas un pārsvarā arī patīkamas lietas šajā pēdējā nedēļā darāmas.

Līdzi ņemšu 2 zibatmiņas ar failiem, jo ceru, ka būs laiks padarīt virkni ar maniem Latvijas projektiem saistītu darbu arī. Tāpat diezgan daudz ko “ielādēju” Dropbox, šo to drošībai un ērtībai arī uz savu e-pastu aizsūtīju. Vēl nezinu, kā būs ar bezmaksas interneta pieejamību un ko darīšu ar telefonu. Veselu mēnesi pavisam bez tā iztikt nevaru, bet astronomisku rēķinu saņemt arī negribas…

Sava veida eksperiments būs tas, ka portatīvo datoru līdzi neņemšu, mēģināšu iztikt ar iPadu.

Protams, ērto tastatūru un austiņas ņemu līdzi, ielādēju arī virkni programmu, kas varētu būt noderīgas. Ieskaitot arī rumāņu valodas mācību programmiņu, jo kaut kas taču jāsaprot un pateikt jāprot. 🙂

Tagad jāsāk pamazām kārtot līdzi ņemamās lietas un jāaizskrien līdz veikaliem – nopirkt vēl dažus līdzi ņemamus suvenīrjaukumiņus.

Rīt no rīta vēl jāpaspēj izpildīt “uzņēmēja pienākums pret valsti” – elektroniski iesniegt VIDam ceturkšņa atskaiti un samaksāt mikrouzņēmuma nodokli par 3.ceturksni.

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s