Kas tas vispār par pasākumu? Arī dažas pārdomas un ieteikumi

Sāksim ar skaitļiem – uz konferenci ieradušies ap 3 tūkstošiem dalībnieku no gandrīz 40 valstīm (tas ir rekords, bet skaidri rāda kompānijas lielumu un izaugsmi 16 gadu laikā). No Eiropas (ieskaitot Krieviju) bija ap tūkstoti dalībnieku, vismaz tikpat – no Ķīnas un Japānas, daudz arī no Vjetnamas un Indonēzijas. Ja paskatāmies Eiropas detaļās, tad skats ir šāds: 453 dalībnieki no Krievijas, 103 no Ukrainas,  49 no Kazahstānas, 3 no Latvijas, 8 no Lietuvas. Daļa ieradušies par savu naudu (kā es), daļai visu vai kādu daļu no izdevumiem sedz kompānija – katram pēc nopelniem.

Neliela galerija, kas rāda, cik ļoti tikām gaidīti – viss konferenču centrs ar Morinda simboliku.

Kompānija savu darbību sāka ASV, tad paplašinājās uz Kanādu, tad uz Eiropu (pacietīgi un precīzi veicot visas nepieciešamās analīzes un sertifikācijas). Baltijas valstīs tā ir pārstāvēta 11 gadus un Sonāte, kura “atveda” kompāniju vispirms uz Baltiju, bet pēc tam pārliecināja, ka arī Krievijā var būt bizness pagājušajā gadā iekļuva kompānijas miljonāru (kompānijas izmaksātās komisijas, dolāros) sarakstā. Pavisam tādu jau ir vairāk kā 200, šogad viņu skaitu papildināja vēl 8 cilvēki, tajā skaitā arī Irina Kobrinska no Latvijas. Vai es arī gribu būt tajā sarakstā? To, ka nauda man patīk, nenoliegšu. Vai tas ir tieši miljons, kas mani varētu motivēt gan nez vai ir taisnība. Un varbūt tieši tā ir mana problēma – ne pietiekami mīlu naudu un tāpēc mēdzu savu laiku tērēt arī to nenesošām aktivitātēm. Šī konference mudināja domāt pretēji un laikam jau man bija īstajā brīdī – man patīk kalpot, bet ne “priekšniekiem”. Es gribu pati izvēlieties, kam kalpot. Daļēji tāda iespēja man ir savā ārpusaugstskolas lekciju un konsultāciju dzīvē, vēl vairāk – “bioaktīvo produktu dzīvē” un tā vilina aizvien stiprāk, jo nav nekā skaistāka par palīdzēšanu citiem. Nē, ir gan – ne tikai “parasti” palīdzot, bet  – palīdzot mācīties, augt un, vissvarīgākais – atgūt vai nosargāt veselību. Un bizness kopā ar Morindu man tādu iespēju dod. Tieši šis darbs bija izšķirošais iemesls, kāpēc ieguvu maģistra grādu uzturzinātnē – lai būtu droša par to, ko stāstu citiem.

Jau iepriekš minēju ka Morinda Bioactives (iepriekšējais nosaukums – Tahitian Noni International) ir tīkla mārketinga kompānija, kas piedāvā bioaktīvos noni saturošus produktus. Vispasaules konferences notiek katru gadu, reizēm kompānijas mītnes vietā Soltleiksitijā, reizēm arī citur ASV. Piemēram – dažus gadus iepriekš tās notika Lasvegasā un Orlando Disneja pasaulē, iepriekšējais gads bija pavisam īpašs – konference notika uz milzu kruīzu lainera Karību jūrā. Visu laineri bija noīrējusi kompānija. Nākamā gada konferences vieta arī jau zināma – Havaju salas. Kad to paziņoja apmēram puse zāles bija sajūsmā (tā tiešām ir paradīze zemes virsū – varu teikt droši, jo pati tur nedēļu pabiju sava iepriekšējā ASV apmeklējuma laikā – sk.blogu Trīs Kalves Amerikā), otra puse smagi nopūtās (es tajā skaitā) – vēl par 6 stundām ilgāk jālido! Mani plāni? Pavisam vienkārši – ja nopelnīšu iespēju lidot par kompānijas naudu, tad pārcietīšu arī garo lidojumu, ja nē, tad nez vai. Varbūt arī kāds no jums grib šo apmeklējumu nopelnīt? Dodiet ziņu, varu palīdzēt! 🙂

Galerija no kompānijas Morinda galvenā ofisa apmeklējuma.

Galerija no Morinda rūpnīcas apmeklējuma.

Par to, ko mums stāstīja otrs menedžmenta guru, uzrakstīšu atsevišķi. Te vēl gribēju padalīties apjausmā, kas mani ļoti šokēja. Un proti: konferences laikā vēlreiz tika runāts par it kā jau visiem zināmu lietu – mūsu visu “lielajiem draugiem” farmācijas industriju un medicīnu kā nozari.

Precīzāk – tika uzdots jautājums – kā vispār DRĪKST saukt par zālēm un cilvēku ārstēšanā izmantot preparātus, kuriem puslapa ar blaknēm sarakstīta. Tātad – oficiāli atzīstot, ka veselība tiek (arī) bendēta, ja šos lietojam. Tie, kuri mācījušies medicīnas vēsturi zina, ka viena no tās pamatvērtībām ir ietverta mazajā vārdiņā “nekaitē”!

Bet ko dara mūsdienu “medicīna”??? Man personīgi šī tēma ir īpaši sāpīga, jo mans brālēns nomira tieši blakņu “kaskādes” rezultātā – tikmēr ar zālēm ārstēja ūdeni ceļgalā, kamēr atteica aknas un nieres… Nu jā, ārstu (un farmaceitu) kļūdas aprok un mēs pie tā jau esam pieraduši. Bet tieši brālēns mani iepazīstināja ar manu vīru… Patlaban “audzinu” savu mammu: daktere viņai asinis šķidrinošas zālītes izrakstījusi. Kad asinis jāšķidrina? Tad, ja nepietiekami dzer ūdeni. Jautāju – vai daktere par to kaut ko teica? Nē. Bet vispār jau dakterīte laba esot un arī uz ārzemēm bieži braukājot…

Gan jau līdzīgi stāsti ir zināmi arī jums. Un, iespējams, viss šis ir arī man lika aizdomāties par to, kā un kāpēc dzīvojam, kā to darīt labāk un nekaitīgāk. Mūsu kompānija (tāpat kā vairākas citas) jau gadiem dažādā veidā meklē savu vietu starp “zāļotājiem” un šobrīd ir atradusi lielisku risinājumu – paralēli pašu veiktiem klīniskajiem pētījumiem (par kuriem ik pa brīdim kāds gudrinieks paziņo, ka “nez vai ir ticami, jo pašu veikti”, bet kā gan kādu citu (jo sevišķi – neieinteresētu vai pretēji ieinteresētu) var piedabūt veikt šos dārgos un precīzi dokumentētos pētījumus?), tai ir izdevies noskaidrot, kura tad ir tā “burvju”  viela noni un dažos citos augļos, kas tik ārkārtīgi pozitīvi iedarbojas uz veselību. Izrādās, tie ir arī farmaceitiem un ķīmiķiem sen jau pazīstamie (un objektīvi izpētītie) iridoīdi. Neviens vienkārši nebija uzzinājis, ka noni auglī to ir TIK DAUDZ.

Piemēram, mūsu pašu dzērvenē (par kuras veselīgumu nešaubāmies) ir 1 iridoīds, mellenēs  – 2, bet noni auglī – 16! Tur tas noslēpums. Un tad jau grūti ko apšaubīt, ja ir arī citu pētnieku pierādīts. Tāpēc īpašs prieks bija, kad kompānija konferencē paziņoja par jauna produkta – MAX ražošanas uzsākšanu un visu Morinda ražoto bioaktīvo dzērienu turpmāku zinātniski precīzu “stipruma” mērīšanu iridoīdos, jo ir izstrādāta gan metode to noteikšanai, gan atbilstīgs ražošanas un kvalitātes kontroles process, kas nodrošina etiķetē solīto iridoīdu daudzuma esamību produktā.

Ja nu par veselību iesākām, tad par to vēl mazliet – dažas lietas, ko daļa no jums noteikti jau zina, bet nekaitēs.

1) “parastos”  augļus un ogas vajag ēst, bet – tikai un vienīgi SVAIGUS (nu labi, ziemā var izmantot arī sasaldētus savējos), bet no kompotiem, ievārījumiem un paku sulām gan labāk turēties pa gabalu. Ja nu vienīgi jums ir cukura trūkums organismā, citas vērtības šiem praktiski nav. Kāpēc? Tāpēc, ka šo galvenā vērtība ir vitamīni un aktīvās vielas (flavonoīdi un citas), kuras zūd termiski apstrādājot un glabājot.

Mana dokumentēta bēdīgā pieredze bija ar Latvijā ražotu dzērveņu sulu (briesmīgi dārga mazā pudelīte, uz kuras smuki bija sarakstīts par lielisko C vitamīnu…). Tā kā man bija jāveic šīs sulas laboratoriska analīze rakstot maģistra darbu, tad šokēta ieraudzīju analīzu rezultātu – C vitamīna saturs bija praktiski 0 – viss vai nu pazudis glabājot (analīzi veicu aprīlī) vai nogalināts nepareizi apstrādājot. Protams, analīzi atkārtojām (3 reizes) un rezultāts bija vienāds. Nu jā, droša tā sula ir – praktiski viss, vērtīgais un dabīgais nogalināts.

2) ja vien jums vēl ir daži zobi, tad vēlamāka ir tieši “īstu”  augļu un ogu ēšana – ar visām šķiedrvielām (nu labi, nomazgāt vajag un mizojamos nomizot drīkst), nevis sulas. Svaigi spiestās sulas ir laba lieta tikai tiem, kam vairs nav zobu. Protams, jāzina, ka arī augļus, ogas un dārzeņus glabājot, vitamīnu un aktīvo vielu daudzums samazinās. Uz pavasari burkāni ir stipri “tukšāki” nekā rudenī (bet, protams, labāki nekā neko tādu neēst).

3) bet kāpēc būtu jālieto Morindas bioaktīvie dzērieni? Tāpēc, ka to galvenā vērtība ir iridoīdi un tie IR laika un temperatūras noturīgi. Ir pārbaudīts, ka pat 10 gadus glabātā produktā (cik labi, ka kompānija bija saglabājusi paraugus), iridoīdu daudzums nav samazinājies. Protams, vidusmēra cilvēks skaitli 10 nez vai spēj mierīgi pieņemt, tālab kompānija visiem produktiem dod 2 gadu garantiju un mums jāiemācās, ka aktīvās un veselībai vērtīgās vielas ir 2 tipu: noturīgās (kā iridoīdi) un nenoturīgās (kā vairums labo vielu parastajos augļos un ogās).

Kam un kad tos vajag? Atbilde ar smaidu, bet par būtību ir šāda: kamēr mēs dzīvojam “latviešu dzīvesveidu” – pamazām rosoties savā lauku sētā, pietiek arī ar Latvijā augošo.

Bet, kad pārejam uz “nenormālu” dzīvesveidu, lietojot tādus “ārzemju izgudrojumus” kā datori, iPadi un iPhoni, internetu un citus mūsu dzīvi intensificējošus rīkus, vajag arī veselību intensificēt. Un tad palīdzēs “stiprie aizjūru augļi”. 🙂

Lai jums laba veselība! Tagad ir pavasaris – marš visi ārā pirmos zaļumus meklēt: nātrītes, pieneņu lapiņas, gārsu, dažādu koku pumpurus – pa mazumiņam, bet svaigus un vērtīgus tos mums visiem pēc ziemas vajag.

Ja ar to nepietiek, tad jautājiet man par bioaktīvajiem dzērieniem vai skatieties speciālo mājas lapu.

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s